אילוסטרציה | fotolia שנת 2020 – עמידה בהבטחות אילוסטרציה | fotolia

בחודש שעבר חגגנו שנה חדשה שנת 2020 המספר העגול, הספרות שחוזרות על עצמן היו מעין סימן, אות, אשר נטעו בי רצון לעמוד בהבטחותיי באופן נחוש שאינו מותיר ספק ומלא בטחון כמו בכל תחילת שנה חדשה, הבטחות לנהל יומן חיים מסודר, להתחיל לאכול בריא, להשקיע בספורט, להתקשר אחת לשבוע למכרים, לקפוץ לבקר את ההורים, לקום בזמן, להגביה אמות מידה, לספור עד 10, להעניק תשומת לב ואף לקבל, ועוד הרבה.... הרשימה ארוכה

באופן מודע ההחלטה על שינויים רבים ללא תירוצים ואכזבות נתקבלה באופן מיידי כמו הבזק ממגדלור, חשתי שמוטיבציה מתחילה לנוע בתוכי, עיגנתי את הבטחותיי בתוך כותרת ראשית אשר תכלול רעיונות משניים לפי דירוג חשיבותם לצורך השינוי המתקרב, כדי להקל על ארגון החשיבה.

הרי מי מאתנו אינו מכיר את תחושת "אני מבטיח" ופקיעת תוקפה תוך 24 שעות? לאחר מכן האכזבה אינה מתמהמהת להגיע. אלו טיבן של הבטחות מעגליות, כמעט בכל התחלה ישנו מרץ ראשוני עם אפקט ה"וואוו" ולאחר מכן נשכח כטיפה בתוך אגם.
כותרת ראשית של הבטחה נחושה קיבלה מקום ראוי, וזאת משום שחילקתי את אופן החשיבה לשני חלקים. האחת, להיפטר מכל המיותר שזולל ממני אנרגיה, והשנייה לשמור על טריטוריה אנרגטית נקייה שתוביל אותי בקלות למשימותיי בשנה כה מספרית, עגולה, רכה ומזמינה.
כעת לחלק הביצועי, כיצד מיישמים הבטחות? פרט לשנה המספרית העגולה שיצרה מרץ לפעול מה בעצם השתנה? כמו בכל דבר שאנו רוצים מאוד להצליח עלינו לעבוד במלוא נחישות, עבודה משמע תרגול. וכיצד אגיע לנחישות? יש להתבונן בעומק על המטרה הסופית, על התוצאה שאנו חולמים עליה, כאשר המטרה ברורה, היעד מוגדר, מוטיבציה ונחישות צועדות יד ביד, לא הותרנו מקום לחשיבה שלילית ומיותרת.
התרגול הוא מעבר בין שתי אונות, בין שני ארגוני חשיבה, האחת שלילית שמטרתה למשוך אותנו לנוחות וחוסר עשיה, והשנייה חיובית שמטרתה למשוך אותנו לעשייה פורייה. לכל עשייה ישנה אנרגיה שמלווה אליה ותרגול המעבר בין שתי האונות הוא אשר יוצר את ההבדל.
כעת כל אחד מאתנו יכול להכין את רשימת ההבטחות ולתרגל מעבר בין שתי אונות, בין שני ארגוני חשיבה.
מטרות מתגשמות ביעילות יתר כאשר הן נמצאות במרחב אנרגטי נקי, ללא הפרעות וכך מקבלות אישור לשחרורן.

 

 

 

דעה אישית - שנת 2020 – עמידה בהבטחות

על הכותבת: יפה זרגרי, מאמנת בכל תחומי החיים ומטפלת רגשית נפשית במגע שיאצו-קוואנטי. מרצה ומעבירה סדנאות בתחומי משמעות החיים והעצמתם.מחברת הספר "ימים שכאלה"

בלוגים נוספים שכתבה יפה זרגרי

מדד האושר מהו? היכן נמצא?

הסתיו בפתח, הטבע נצבע וההתכנסות מתחילה פעולתה

חוקי היקום, ומילוי רצונותינו בו

הסוד הגדול של התת מודע

רגשות מעצימים ורגשות מחלישים בקו הזמן  

סוד מערכת יחסים טובה טמונה בהקשבה

מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד

משברים הינם אתגרים משמעותיים בחיינו 

הסתיו בפתח, הטבע נצבע, וההתכנסות מתחילה פעולתה 

מרוץ החיים כגלים מעלה מטה ומה שביניהם 

אחריות וחופש שני צדדים למטבע

איך אנו נראים בעיני אחרים?

מי הם המיסטיקנים? לאו דוקא סינים

להרגיש טוב ? לעצור, להסתכל ולהקשיב

מודעות ופעולה יוצרים את האמת

חופש – מבט אחר מעבר חמשת החושים.

האינטימיות כמקפצה לחיים מלאי סקרנות שלווה וסיפוק

האם אנו רוצים לחיות בשמחה?

לכל אחד שומר מסך משלו