חבר המועצה יוני שטבון וראש העיר מרים פיירברג איכר סדר היום הרגיל: עוד זירת התגוששות בין שטבון לראש העיר חבר המועצה יוני שטבון וראש העיר מרים פיירברג איכר

מאז הבחירות באוקטובר שעבר, ישיבות המועצה בנתניה קיבלו אפיון מובהק: דו קרב חזיתי בין מרים פיירברג-איכר ליוני שטבון. בתפריט: מחאה על דברים שלא הועלו בדו"ח וכיבוי מיקרופון שהעלה אוטומטית את מד הדציבלים. פרק נוסף בסדרה

 

חבר המועצה יוני שטבון וראש העיר מרים פיירברג איכר

דרמת האקשן המתמשכת הידועה גם כישיבת המועצה החודשית בעיריית נתניה, סיפקה אתמול (רביעי) מנה נוספת בכיכובם של ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, לחבר המועצה מטעם האופוזיציה, יוני שטבון. סיפור המסגרת שלפנינו אפשר לשטבון, שלא מפספס הזדמנות לנגח את ראש העירייה, לאגור "תחמושת" נוספת שכן פיירברג-איכר איחרה לישיבה ונטשה אותה לפני סיומה כדי לברך במסיבת סיום של אחד התיכונים בעיר. שטבון העיר שאם הייתה מגיעה בזמן הייתה יכולה להישאר לסיום הישיבה.

"אתה היחיד שעושה בלגן"

לאחר דו"ח ראש העיר ביקש שטבון את זכות הדיבור וציין כי לפני חודש וחצי הופעל לחץ על חברי מועצה לשנות את דעתם בנושא פרויקט קורל. "להכשיר את השרץ", הגדיר זאת. בתגובה כיבתה לו ראש העיר את המיקרופון והודיעה כי אינו יכול להתייחס לדברים זולת אלו שעלו בדו"ח. "החוק מאפשר לך להעלות הצעה לסדר היום או לשאול שאילתא בנושא", פסקה. "לא אתן לך לדבר על שום דבר אחר שלא מתייחס לדברים שלי". "שימו לב, מכבים את המיקרופון לחבר מועצה בעיריית נתניה", ענה בתגובה וניסה לשווא לקבל את אישורה של היועמ"ש. משם מה שנשמעו היו בעיקר צעקות רמות שביישו את המעמד. "אתה לא תסיים את המשפט כי דיברת לא לעניין", חתמה פיירברג-איכר. "אתה מתעלם מהתשובה שקיבלת מהיועמ"ש של העירייה", הוסיפה סגניתה, שירי חגואל סיידון. "אין לזה צורה, אתה היחיד שעושה בלגן". בהמשך ניסה שטבון להגיב בעניין שאילתא של ניסים פלד הנוגעת לתאגיד המים, אך הוסה על ידי ראש העיר. "הוא מדבר, אתה שותק. אני לא רוצה לענות לך, אל תפריע לחבר שלך, הוא לא צריך עזרה".

מציאות לא הגיונית

לאחר שעזבה את המקום לטובת מסיבת הסיום של התיכון, העלה שטבון פעם נוספת את נושא חוסר האכיפה בקרב המסתננים הבלתי חוקיים, כך לדבריו, שמסתובבים באזור השוק. הוא אף ציין כי תושבת העיר הוטרדה לאחרונה על ידי אחד מהם. "המציאות במרכז העיר לא הגיונית", אמר. "יש דברים שבידי המדינה ויש דברים שבידי ראשות העיר, ביניהם אכיפת דירות לא חוקיות, חשמל ותשתיות. נאמר לנו בישיבה הקודמת שיימצאו פתרונות, אבל בסיור שערכנו בשטח לפני יומיים לא ראינו שום שינוי. זה לא יקרה אם נשב תחת הניאונים והפלורוסנטים ואני מציע לראש העיר וחברי המועצה להגיע לסיור משותף, לצלם, לתעד ולתת הנחיות במקום. אין מנוס מלהיות שם ולהבין את המציאות". מנכ"ל העירייה יורם כהן הגיב: "הקמנו צוות עולה מיוחד שהתחיל לעבוד כולל סיורים בשטח. בניגוד למתואר, עמדת משטרת ישראל היא שהשוהים הבלתי חוקיים אינם מוקד לפשיעה כלשהי. בנוסף, המשטרה מקיימת אכיפה באזור ובכל יום יש שם כוח משטרתי עד השעה 02:00 בלילה". עוד הוסיף כי "אנחנו לא יכולים לעצור את השוהים ואין לנו זכות לגרש אותם". רגע אחרי ששוב ניסה לבקש את זכות הדיבור וסורב על ידי חגואל סיידון, 14 חברים הצביעו נגד ההצעה לעומת 4 בעד ונמנע אחד, ועל כן היא ירדה מסדר היום.