תמונה: וועד מרכז העיר נתניה  בטיחות הבניינים במרכז העיר נתניה תמונה: וועד מרכז העיר נתניה

ועד מרכז העיר נתניה שם לו למטרה את הדאגה לבטיחות הבניינים באזור מרכז העיר והחליט יחד עם עיריית נתניה, ועדי הבתים והגורמים הרלוונטיים, לקדם את נושא שיפוץ המבנים והמקלטים

תמונה: וועד מרכז העיר נתניה 

שיפוץ הבניינים באזור מרכז העיר, בו מרבית הבנינים נבנו לפני 30 שנה ומעלה, הינו תהליך בלתי נמנע, על אף הלוגיסטיקה המורכבת. וועד מרכז העיר קורא לועדי הבתים ליזום ולפעול מבעוד מועד בנושא זה.

"קיימים היבטים כמו הערך האסתטי והפגיעה באיכות החיים, נראות של העיר בכללותה, וכאשר ישנו אי טיפול ארוך טווח, עלול הדבר להוביל אף להיחלשות יסודותיהם של הבניינים ולכשלים נוספים מסכני חיים" אמר רז משולם, יו"ר וועד מרכז העיר והוסיף "ועד מרכז העיר פנה לעיריה ונראה כי יש מצדה רצון ואכפתיות כדי שהתושבים ירגישו בטוחים מחד ושהנראות של מרכז העיר תהיה טובה ויפה מאידך ובקרוב מתוכננת פגישה לקידום הנושאים".

לאחרונה מספר בניינים במרכז העיר נבדקו על ידי מהנדס וועדי הבניינים פועלים לצורך שיפוץ ותיקון המקלט. חלק מהבניינים נמצאים בתהליך של חל"ת. יש להדגיש כי בנסיבות בהן קיימת סכנה ממשית לחיי אדם הנובעת מהזנחתו של בניין יש בסמכותה של מחלקת המבנים המסוכנים להכריז על מבנה כ"מבנה מסוכן" דבר אשר יגרום להוצאות כבדות ובעיות משפטיות לבניינים אשר אינם פועלים כנדרש.
ועד מרכז העיר החליט ליזום ולקדם את נושא אחזקת המקלטים או שיפוץ המבנים וקורא לועדי הבתים במרכז העיר שברצונם לקדם את הנושא לפנות בהודעה בקבוצת הפייסבוק של ועד מרכז העיר "תושבים מטפחים סביבה בנתניה"