האם תושבי נתניה נוהגים עם לחץ אוויר תקין? האם תושבי נתניה נוהגים עם לחץ אוויר תקין? האם תושבי נתניה נוהגים עם לחץ אוויר תקין?

​עמותת אור ירוק בדקה כמה מתושבי נתניה שומרים על לחץ אוויר תקין בצמיגים. עמותת אור ירוק: "על הנהגים לוודא כי לחץ האוויר בצמיגים תקין במיוחד בחורף, שכן נהיגה בכביש רטוב או בוצי ברכב שבו לחץ האוויר הצמיגים אינו תקין, עלולה לגרום לאובדן שליטה ולסכנת חיים" 

בעיצומו של החורף, הגיעו חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין לבדוק את לחץ האוויר בצמיגי הרכבים ולוודא כי הנהגים נוסעים באופן בטוח בחורף.

במהלך הבדיקה הדגישו בני הנוער לנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם לעיתים תכופות. הם הסבירו את הסכנות הכרוכות בהזנחת בדיקת הגלגלים וכן נתנו דגשים אליהם יש לשים לב במהלך הבדיקה, כמו התאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב, שנת ייצור הגלגלים, דגשים בנושא החלפת צמיגים ועוד.
בנתניה נבדקו 48 רכבים, ב-13% מהרכבים לחץ האוויר היה נמוך מדי וב-12% לחץ האויר היה גבוה מידי. סה"כ 52% מהרכבים נמצאו לא תקינים. 
לחץ אוויר שגוי גורם גם לשחיקת הצמיג, ובנוסף עשוי לגרום לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעיו בסכנה אמתית. המתנדבים הסבירו כי יש לערוך בדיקה אחת לחודש, משום שלחץ האוויר בצמיג יורד תמידית.
עמותת אור ירוק: "לצמיגי הרכב חשיבות עליונה משום שהם הגורם המקשר בין הרכב לכביש. לכן, על הנהגים לוודא כי לחץ האוויר בצמיגים תקין, במיוחד בחורף, שכן נהיגה בכביש רטוב או בוצי ברכב שבו לחץ האוויר הצמיגים אינו תקין, עלולה לגרום לאובדן שליטה ולסכנת חיים".