תושב נתניה-  נפצע בלחימה באזור לוגאנסק תמונה: זק"א

טיצינה גנדי, תושב נתניה שנפצע בקרבות באוקראינה כשעלה על מטען הועבר לבית חולים בקייב במצב קשה, במאמצים מרובים של ארגון זק"א ומשרד החוץ 

למוקד הבינלאומי של זק"א התקבלה פנייה על אזרח ישראלי - טיצינה גנדי תושב נתניה שנפצע לפני כשבועיים בקרבות בין אוקראינה לרוסיה, הוא פונה על ידי הצבא לבית חולים  בחרקוב ובמאמצים של זק"א ומשרד החוץ, הועבר אתמול במצב קשה לטיפול בבית חולים בקייב.

"היינו במבצע ביער ארבעה חיילים, שניים מקדימה ואני וחברי מאחורה במרח"ק לא רב. השניים הראשונים עלו על מטען ונהרגו במקום, אני וחבר שלי עלינו על מטען נוסף ונפצענו" סיפר טיצינה גנדי והוסיף "בעקבות הפציעה הקשה ברגליים, זחלנו על הידיים ביער זמן רב כדי להגיע לחיילים שיטפלו בנו על אף שהיינו עם פגיעות קשות ברגליים. הנס הגדול שלי שנשארתי בחיים, אני מודה לה' על כך זכיתי להכיר את נחמן ואשתו וולרי שהגיעו אליי ממש משמיים כמלאכים, יחד עם אנשי משרד החוץ והקונסול הכבוד של ישראל באוקראינה, אם לא הם , עקב הפציעה הקשה הייתי נשאר בבי"ח שם ובעוד שבוע כנראה כבר לא הייתי בחיים. אני צריך לעבור עוד ניתוחים ושיקום, אבל הכי חשוב שאני נשארתי בחיים".

נחמן דיקשטיין סגן מפקד זק"א באוקראינה "עם קבלת הקריאה על פציעתו של החייל אזרח ישראלי, יצרנו איתו קשר והבנו שהוא נפגע בגפיו התחתונות ומרסיסים בפניו. מפאת פציעתו הקשה היה קושי לשחררו לביה"ח אחר, כאן נכנסו לתמונה: אולג וישניאקוב המשמש כקונסול הכבוד של ישראל באוקראינה ויועציו אלברט פלדמן ואלרי טרסוב. אולג שלח פניות לראשי משרד הבטחון ומשרד הבריאות באוקראינה, וביקש מהם את התערבותם לשחררו . ביום שלישי בלילה קיבלנו מהם תשובה חיובית שניתן לשחררו, ואתמול(רביעי)במבצע לוגיסטי עם רופא ופראמדיק הוא הועבר באמבולנס לביה"ח בקייב להמשך טיפול מורכב שעליו לעבור. תודתנו נתונה לאנשי משרד החוץ , אולג וישניאקוב המשמש כקונסול הכבוד של ישראל באוקראינה, וליועציו המסורים אלברט פלדמן ואלרי טרסוב שמרגע שפנינו אליהם לסייע בממשל ובשלטונות לא חסכו כלום ועשו הכל על מנת שנוכל להעבירו לביה"ח אחר. תודתנו נתונה לרב משה פימה מ'יד ישראל' שתרם כל מה שהיה צריך להצלחת המבצע המורכב. *רגע מרגש היה כשהגענו לביה"ח בקייב החייל ביקש ממני שהוא רוצה להניח תפילין , והוא מבקש שאדאג שמישהו יבוא כל יום להניח לו תפילין בשיחה עם הרב משה פימה הוא הבטיח לחייל שיעשה הכל שיוכל להניח תפילין מדי יום, ואכן תוך זמן קצר תורם מניורק תרם זוג תפילין חדשות עבורו.