בזכות האצת עבודות משרד התחבורה - מחלף פולג נפתח לתנועה צילום: נתיבי איילון

משרד התחבורה, באמצעות חברת נתיבי איילון, השלים את עבודות השיקום של גשר פולג. העבודות החלו באוגוסט במטרה להבטיח את בטיחות משתמשי המחלף והואצו בהנחיית משרד התחבורה 

עיריית נתניה פנתה למשרד התחבורה ולחברת נתיבי איילון בבקשה לקצר את לוחות הזמנים בשל העומסים הכבדים שנוצרו במקום, ולקדם פתרונות אפקטיביים שיקלו על התנועה, ביניהם: פתיחת נתיב שלישי לפנייה שמאלה בגשר השלום, ניהול תנועת הרמזורים בסמוך לגשר ושליטה עליהם מרחוק באופן מתקדם וטכנולוגי, הוספת נתיב לתנועה בצומת טמפו בשד' גיבורי ישראל, הצבת פקחים בשעות העומס על הגשר וקידום שאטלים לעובדי אזור התעשייה במהלך העבודות.

בשל האצת העבודות על הגשר, שילוש המשמרות, ועבודה מסביב לשעון ביום ובלילה, עיריית נתניה, משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון הצליחו לקצר את העבודות מ- 9 חודשי עבודה ל-3 חודשי עבודה בסך הכל ( מחודש אוגוסט ועד לחודש אוקטובר). בסופו של דבר הגשר שנפתח לתנועה הינו יציב ובטוח לכלל משתמשי הדרך הנוסעים בתוואי.
במסגרת הסיכום בין משרד התחבורה לעיריית נתניה תתבצע בדיקת היתכנות להרחבת גשר פולג, ויתוכנן גשר המיועד לרוכבים ולהולכי רגל מעל כביש 2 ברחוב הבונים. כמו כן, פתיחת המחלף בתצורה המלאה תאפשר הפעלה מורחבת של שירותי התחבורה הציבורית בנתניה, כחלק מרשת התחבורה הציבורית החדשה בעיר, שהושקה בחודש שעבר. הרשת כוללת תוספת קווי אוטובוס, חלקם חשמליים, בתדירות משופרת למוקדי עניין בעיר.

*שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי ״תושבות ותושבי נתניה ואזור השרון, בהקדמה של חצי שנה, החזרנו לכם את גשר פולג ופתחנו אותו מחדש. בעבודה קשה הצלחנו להקדים את סיום העבודות שנועדו להבטיח את בטיחות הגשר. מיום כניסתי לתפקיד הודעתי באופן חד משמעי וברור כי על בטיחות משתמשות ומשתמשי הדרך אין פשרות, ועל כן משרד התחבורה והבטיחות בדרכים בראשותי נמצא במעקב תמידי לגילוי מוקדי סיכון וטיפול בהם על הצד הטוב ביותר. יישר כוח וחיזוק ידיים לכל העוסקות והעוסקים במלאכה המהירה ונסיעה טובה ובטוחה לכולןם.״

*ראש העיר נתניה, מרים פיינברג-איכר "לא ויתרתי על קיצור לוח הזמנים בכחצי שנה! כמו כן, הובטח לי שהגשר יורחב בנתיבים נוספים, כך שבהחלט מדובר בבשורה חשובה לתושבי העיר. מברוכ."
*מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק "אני שמחה שאנחנו מחזירים את גשר פולג לפעילות מלאה מוקדם מהמתוכנן, בזכות ההתגייסות המשותפת של משרד התחבורה, חברת נתיבי אילון ועיריית נתניה – שהביאה להאצה של ממש בעבודות השיקום החיוניות. המשרד נוקט בחוסר פשרות בכל הנוגע לבטיחות משתמשי הדרך, ומביא בשורה לתושבי נתניה ומבקריה, ולנוסעי כביש החוף".

*מנכ"לית נתיבי איילון, אורלי שטרן*: "גאה בנשות ואנשי המקצוע של החברה, שבזכות עבודתם לילות כימים הצלחנו להקדים את העבודות לשיקום ובטיחות גשר פולג מ- 9 חודשים ל-3 חודשים בלבד, תוך מתן פתרונות אפקטיביים שיקלו על משתמשי הדרך בזמן ביצוע העבודות. חברת נתיבי איילון מודה למשרד התחבורה ועיריית נתניה על הבעת האמון ושיתוף הפעולה בכדי לקדם פרויקט תשתית כה חיוני עבור תושבות ותושבי נתניה ומשתמשי הדרך הנוסעים בתוואי.