ארז ברנע בדרך לאלבום בכורה ארז ברנע

אמן מתחיל בדרך לאלבום בכורה, עובד עם שחר אבן צור המתופף של מוניקה סקס, מספר לנו בראיון ראשון על הילדות, על החוויה הטראומטית ששינתה את חייו, ההכרות עם שחר והחלום הגדול.

אנחנו שמחים להיות הראשונים שמראיינים אותו כי אין ספק שעוד נשמע עליו רבות. הופעה הבאה שלו ממש בקרוב, ביום שלישי ה-5.5 כאן בלגנסקי.

רכילות בנתניה - ארז ברנע בדרך לאלבום בכורה

הסיפור של ארז ברנע

ארז ברנע (26) נולד בשם אלכסנדר פרונין בברית המועצות ובגיל שנתיים עלה ארצה. הוא מספר שבתקופת התיכון קראו לו סשה ובזמן הצבא החליט להתגייר וגם להחליף את שמו.  

"החלטתי שאני מחליף את השם כי זה הרגיש לי נכון. בחרתי ארז בגלל ארז גרשטיין שהיה מפקד סיירת גולני, מחט גולני ומפקד יחידת הקישור לבנון והוא נהרג זמן קצר לפני שמדינת ישראל יצאה מלבנון. הייתי מאוד מחובר אליו בתקופת השירות שלי. סיפרו לנו עליו והערצתי אותו מאוד. וברנע כי זה שם המשפחה של חבר של אמא שלי. ההורים שלי התגרשו שהייתי בן עשר ואז אמא הכירה את מיכאל ברנע שגידל אותי. רוב החיים שלי אבא שלי לא גר אתנו. אנחנו עדיין בקשר ומדברים אבל מי שבאמת גידל אותי זה מיכאל ולכן החלטתי שאני מוסיף את שמו. גם זה שם קליט.. אביב גפן, שלום חנוך, ארז ברנע.. נשמע לי תופס".

אהבת חייו

"מוזיקה תמיד הייתה חלק ניכר בחיי. אני מת על מוזיקה. הפעם הראשונה שרציתי ללמוד לנגן הייתה כשהייתי בן 12 ואבא שלי קנה לי ליומולדת את האלבום של פינק פלוייד 'החומה'. באותו יום התאהבתי והבנתי שככה אני רוצה להיות. להיות רוקר". ארז מספר כי בתקופת התיכון היה בחור ביישן והמוזיקה הייתה תחביב "הייתי מנגן לעצמי ושר לאמא שלי. זה לא יצא מעבר לכותלי הבית". בצבא קרה השינוי הגדול שגרם לדברים להשתחרר. ארז הביא את הגיטרה בסופי שבוע כדי לנגן ולשיר לחבר'ה מהצוות שהרעיפו תשבחות ואהבו מאוד.

הטראומה של ארז

שנה לאחר שהשתחרר, יצא ארז לטיול במסגרת עמותה "בשביל המחר", עמותה המיועדת לחיילים משוחררים שעברו טראומה במהלך שירותם הצבאי. במהלך עופרת יצוקה ארז עבר טראומה שהטיסה את מחשבותיו וגרמה לו להבין דבר או שניים על החיים.

"בעופרת יצוקה חבר לפלוגה נהרג לי מול העיניים. במהלך הטיול משהו השתחרר לי שם. כל הרגשות ששמרתי בפנים התפרצו. עברתי שם התפרצות, משהו מאוד חד בחיי. פתאום הבנתי כמה החיים האלה שבריריים והחלטתי להפוך את התשוקה שלי למקצוע".

רכילות בנתניה - ארז ברנע בדרך לאלבום בכורה

הסגנון, מקור ההשראה והחומרים

מקור ההשראה של ארז היא מוזיקת רוק, פולק רוק, סגנון בוב דילן, נירוונה, מוניקה סקס, אביב גפן. עיקר המוזיקה שלו היא ה"ניינטיז" והרבה שירי מחאה. ארז טוען כי אין כאן מספיק שירי מחאה ומספר: "יש לי שיר מחאה, שנקרא 'זין'. כתבתי אותו לפני בחירות 2013 ולצערי הרב, המשמעות של השיר נשארה רלוונטית גם אחרי הבחירות האחרונות".

לארז רף גבוה מאוד לאומנות ומכעיס אותו שהיום במוזיקה יש הרבה נישות ואנשים לא מספיק יצירתיים. לטענתו "הכל סובב סביב אותו נושא. לא רק בטקסט, אלא גם מבחינה מוזיקלית. הכל מונוטוני לא מחפשים לעשות סאונד חדשני או מיוחד. אני מנסה ליצור גירוי אצל המאזין שלא רק ישמע את השיר, אלא שיקשיב למילים ותהיה לזה משמעות. להעביר מסר, זאת אומנות".

על החיבור עם שחר אבן צור

לאחרונה ארז עבר לגור בהרצליה ובאחד הטיולים שלו בעיר הבחין בשחר עומד מחוץ לדלת של חנות. ארז בלי להסס שאל אותו מה הוא עושה כאן. שחר השיב שהוא פתח חנות אופנה ומוזיקה בעיר, 'מיוזיק אנד פאשן' MAF ומיד הבין שלו ולארז יש חיבור משותף. שחר שאל את ארז אם הוא מוזיקאי. בלי לשאול הרבה ולשמוע חומרים מקוריים שחר הציע לארז להופיע אצלו. החיבור נוצר ממבט ראשון ומיד החליטו לעבוד ביחד.

"שחר פרפקציוניסט וגאון מוזיקלי. אנשים לא מכירים את היצירות הפרטיות שלו. מעבר לזה שחר מאוד כנה. הייתי בא אליו עם טקסטים וחומרים שלי. אם יש לך טקסט מחורבן, הוא יגיד לך בפנים ואם יש לך טקסט ששווה לעבוד עליו הוא יתן את כולו. יש בנינו חיבור מאוד חזק מנטלי. אני בא אליו עם הצרות שלי והוא אוזן קשבת. הוא עובד שעות באולפן על השירים שלי גם בלי לקרוא לי. לפעמים הוא קורא לי בשעה אחת בלילה לשמוע. החנות שלו מתחת לדירה שלי אז אני תוך דקה אצלו".

כעת הם עובדים על אלבום בכורה. מדובר במיני אלבום שיהיו בו 5-6 שירים שיצא בקרוב מאוד. הם קפדני איכות ומגה מוכשרים לכן רק כשהכל יהיה מושלם ומוכן להאזנה האלבום יצא לאוויר. הצלחתי לשמוע טיזר של מספר סקיצות - יש למה לצפות!

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"אני אגיד לך בכנות יש 2 מקומות שאני ממש רוצה להופיע בהם בבארבי בתא ובאמפי שוני. זה החלום שלי ואני לא מאמין בתכנית שנייה. אני לא שוחה עם הזרם ואני לא אלך ללמוד עכשיו תואר כי זה מה שכולם עושים. אני משקיע את כל האנרגיה שלי במוזיקה ואני חושב שאם אתה אוהב משהו ומשקיע בו אתה בהכרח תהיה טוב בו. החיים האלה קצרים מידי כדי לבזבז אותם על דברים שאתה לא אוהב".