יחצן המסיבות שדואג לנו לחיי הלילה - שי שוורץ' שי שוורץ (צילום: אליאב אוזן)

לקראת בואו של הקיץ, המתח מגיע ובעלי המועדונים והפאבים נלחמים על יחצני המסיבות המוכרים והמבוקשים ביותר.

בחלון הזמן שבין סוף החורף ובואו של האביב, כשקהל הבליינים עובר מהלוקיישנים הסגורים אל המקומות הפתוחים, היחצנים בודקים את השטח. יחצן מוכר כאן בעמק הוא שי שוורץ'. ראיינו אותו וגילינו אדם בעל אישיות כובשת.

רכילות בנתניה - יחצן המסיבות שדואג לנו לחיי הלילה - שי שוורץ'

שוורץ' באיניגו (צילום: Nitzan Gur)

שי שוורץ (26) גר בעיר ימים בנתניה, במקור מאביחיל. במקביל לעבודתו כיחצן ומנהל באיניגו הוא משחק כדורסל בלב השרון.

עולם היחצנות

שי הגיע לתחום היחצנות דרך חבר. הוא מספר: "לקראת השחרור שלי לפני 4 וחצי שנים חבר אמר לי שמחפשים יחצן לאיניגו, לליין חדש לחיילים משוחררים ומשם הכל התחיל.."

שי נכנס לתחום בגלל האהבה שלו לחיי הלילה. הוא טוען שזה לא קל וצריך לאהוב את חיי הלילה כדי לשרוד בתחום. דבר ראשון שי מסביר שיחצן טוב, הוא איש שירות טוב.

"מישהו שמרגישים אותו גם כשהוא לא צועק ועושה רעש. וגם כשהוא שם, הוא דואג להסתובב ברחבה כדי להכיר את הקהל מקרוב ולדאוג שכולם מקבלים יחס טוב.

התפקיד של יחצן הוא לתת שירות לאנשים ומעבר לתפקידו לסגור אירועים הוא צריך להיות ביחסים טובים עם כולם ולהיות בן אדם. חגגתי כבר עשרות ימי הולדת וסגרתי עשרות אירועים. אין כמו הרגשת הסיפוק כשאותם אנשים מתקשרים להודות לך שנהנו והיה להם כייף, או כאלה שחוזרים לסגור אירוע בפעם השלישית".

תחרות ומשחקי אגו

שי מספר שבעבר התחום היה מאוד 'קצר' ופעם היו הרבה מלחמות. "היום אנחנו מאוד משתלדים לשמור על זה בכייף ובפרופורציה. תמיד תהיה קיימת תחרות אבל ברגע שיש תחרות זה אומר שיש יותר מקומות עובדים ויש לאן לצאת. זה רק יכול להוסיף".

מנסים לשחד אותך עם כל מיני תנאים?

"האמת שהגיעו הצעות מכל מיני מקומות. יש מקומות שמציעים יותר כסף, אבל עליי זה לא משפיע. אני נאמן לאיניגו, אני שם כבר שנים וטוב לי. הייתה בעבר הרחוק הצעה הזויה שניסו להכפיל את שכרי, אך לא הגעתי איתם לרמה של משא ומתן בקשר לזה, היה לי טוב איפה שהייתי".

רכילות בנתניה - יחצן המסיבות שדואג לנו לחיי הלילה - שי שוורץ'

(צילום:Nitzan Gur)

ההטבות בלהיות מוכר

כולם מכירים אותו והוא אושיה לא קטנה באזורנו. "מצחיק שחברים שלי משתמשים בשם שלי, גם במקומות שאני לא עובד בהם, והם מצליחים להיכנס".

כמה יחצן מוצלח מרוויח וכמה חלש? מהי העונה החזקה?

"זה מאוד משתנה ותלוי בהרבה גורמים. העונה החזקה היא בדרך כלל בזמן החגים. זה גורם לאנשים לצאת מהבית. בערבי חג הקהל מחפש מקומות לצאת ולכן זה נהפך ליותר קל, פתאום הם אלה שרודפים אחריך ולא הפוך. גם עונת הקיץ היא עונה חזקה. אנשים מתחילים אשכרה לצאת מהבית".

כמה עבודה נדרשת?

"בעקרון פעם זאת הייתה עבודה יותר סזיפית, אך מאז שיש את הפייסבוק יש ליחצנים את היכולות להכיר קהל ולהזמין קהל ממש מהר. מעבר לזה, יחצן טוב צריך תמיד להיות מעודכן ומקושר עם אנשים בכל שעות היום, במיוחד כאשר מגיע הסופש וצריך להזכיר לאנשים שהיום יש ערב חזק וכדאי שיגיעו".

מה בהמשך, האם תמשיך לעבוד בתחום?

"אני מאוד אוהב את התחום ורואה את עצמי ממשיך, אבל יחד עם זאת, זה לא קל ומשפיע על החיים מאוד. אין ספק שיש כאן הקרבה של סדר היום. היום שלך מתהפך, אתה ישן בבוקר וחי בלילה. אבל כל עוד אני יכול אני אמשיך לעסוק בזה. מעבר לזה, אני עושה את זה באהבה והנאה רבה".