טימור מלצ׳ניקוב מתמודד עם המלחמה בדרך מקורית טימור מלצ׳ניקוב

טימור מלצ׳ניקוב תלמיד נעל"ה מרוסיה מתמודד עם המלחמה בישראל בדרך מקורית

טימור מלצ׳ניקוב תלמיד כיתה י"א בכפר הנוער ויצו הדסים באבן יהודה, עלה לישראל בגיל 14 מרוסיה במסגרת נעל"ה לפני כשנה וחצי יחד עם ילדים מאוקראינה בעקבות המלחמה שם, וכעת מתמודד עם המלחמה בארץ. טימור לומד במגמת אמנות ועוסק במוסיקה. 

במסגרת פרויקט חשיפה על המוסיקה הישראלית, טימור יחד עם שני חבריו לקבוצה בחרו בגרסת קאבר- רימייק של להקת שייגעצ לשיר ״שלום לך ארץ נהדרת״ וטימור צייר והפיק סרטון קומיקס שמביא את נקודת המבט שלו, החוויות שלו והפרשנות שלו לקונבנציות ציוניות/ישראליות/יהודיות.

טימור מסביר את היצירה שהפיק והבחירה בשיר: "גדלתי ברוסיה ולא הרגשתי שזאת המדינה שלי. הרגשתי שרוסיה כמו כלא ולא נתנו לי לגדול איך שאני רציתי. ברגע שהגעתי לישראל הרגשתי חופשי בפעם הראשונה בחיים שלי. זה נתן לי ביטחון עצמי, הרגשתי נוח עם עצמי, אני יכול להביע את עצמי ומרגיש חופשי. אהבתי את השיר בגלל המילים 'אין מקום כמו ארץ ישראל' וגם אני מרגיש ככה מפני שמאוד נוח לי בישראל ואף פעם לא הרגשתי ככה בשום מקום, אפילו שהייתי בהרבה מקומות בעולם. אין לי ארץ אחרת."

אלכסנדרה עוזרי, מורה ללשון עולים בתיכון בכפר הנוער ויצו הדסים: ״לימוד השפה העברית באמצעות פרויקטים מגוונים היא דרך נהדרת לחזק את החיבור של התלמידים העולים לארץ ישראל, לתרבות ולחברה הישראלית.

לסרטון של טימור- https://www.instagram.com/reel/C55SlCNM4a_/?igsh=cGs1bTI2NGJsNDdk