ירמי קפלן מגיע אלינו להופעת שישי צהריים

ירמי קפלן מגיע לבר הספרייה ומספר לנו בראיון אישי על ההכנות לפני ההופעה שאין לדעת כיצד תסתיים.

ירמי קפלן, עדיין ילד מלא באנרגיות, מגיע לבר הספרייה, לשיר ולהשתגע במופע מערפל חושים, בצהרי יום שישי הקרוב ה-26.6.

מה הדבר הראשון שהוא עושה לפני הופעה והאם כימיקלים קשורים בדבר

"לפני ההופעה אני עושה הכנות ונשימות כדי שאוכל לעלות לבמה בשיא הריכוז ובהמשך אוכל גם להתפרע. אני מדמה את זה למופע לוליינות או מלחמת שוורים, יש ליצן שמסכן את חיוו ובזמן ה'שואו' הוא צריך להפגין 100 אחוז ריכוז ולספק לקהל את החוויה. לפני הופעה חשוב לעלות בלי כימיקלים ובלי תוספות למצב רוח על מנת להתחיל את ההופעה במצב מפוקס וחד. תוך כדי ההופעה אלוהים יודע.."

"הופעה שמעוררת חשק"

"אני מסתכל על ההופעה כאל חוויה שאנשים צריכים לקבל. אני אוהב לתת כמה מונולוגים שהם על סף השנויים במחלוקת. אנשים לוקחים את זה לדיבורים על זוגיות ומדברים על זה גם אחרי ההופעה. זאת הופעה שמעוררת חשק"

איזה חשק?

"חשק של זרימה, 'וייב' טוב , מן חוויה מרוממת ואנרגיה חיובית שאנשים זורמים איתה"

בדרך כלל אתה נוהג לעלות על שולחנות במהלך ההופעה ואף להיפצע. מה אתה צופה לנו בהופעה הקרובה?

"אני מבטיח לך שתהיה מוזיקה מרגשת ומצד שני בועטת. בהופעה אפשר לצפות לדברים לא צפויים. אנחנו חבורה מאוד זורמת ולא מקובעים, אם מישהו יצעק שם של שיר אנחנו נזרום איתו וננגן אותו. בכלל, מומלץ לעשות זאת, אנחנו מאוד אוהבים שאנשים מגיעים עם בקשות מיוחדות מהבית". שאלנו אותו איך נגמרת הופעה מוצלחת? "שהמקום מפורק וגם אני ולהקה מפורקים"

איך אתה מצליח לשמור על אנרגיות של ילד?

"שאלה מצוינת ששואלים אותי כמעט כל יום, ולמרות שיש לי כמה סודות שאני שומר לעצמי אני יכול לומר שהעיקר הוא התייחסות סקרנית לדברים שמסביב. לקום כל בוקר מחדש וללמוד מאנשים צעירים ומבוגרים, להתייחס למוזיקה שלך ושל אחרים. בכלל שמישהו מנגן את האקורד 'רה' אני מתפלא כל פעם מחדש מהיופי של שלושת התווים שיוצרים הרמוניה. אף פעם לא לשבוע תמיד להישאר רעב"

"אני מרגיש שזה חצי בולשיט אבל יש משהו גם בלפרגן ולתת אהבה, בלי להתקמצן ומבלי לחשוב מה אתה מקבל חזרה, שעוזר לך להישאר צעיר".

ובינתיים היום, עובד ירמי, ביחד עם שני מפיקים מוזיקליים מוכשרים, מתן ספנסר ואורי רוסו ה"ספנסרוסו", על אלבום בכורה הנקרא "הפטיש" המשלב בין רוק למוזיקה עכשווית וצפוי לצאת באוקטובר הקרוב. טעימה קטנה מהאלבום תוכלו לשמוע מהסינגל הראשון שיצא היום (שלישי) שנקרא "פושע".

אנחנו כבר הכרנו אותו, עכשיו לכם יש הזדמנות להכיר אותו מקרוב. יום שישי הקרוב ה-26.6, הופעה קרובה לקהל, מתובלנת במונולוגים שלא משאירים מקום לאדישות, מפוצצת באנרגיה, שלל שירים ולהיטים, קנקנים של בירה וקוקטיילים קפואים בבר הספרייה, קומה עליונה בקניון אם הדרך,מחלף ינאי. פתיחת דלתות החל מ- 13:00, תחילת הופעה ב- 14:30.

נתראה!