פרסומת באנר עליון עיריית נתניה דף הבית
 הכדורגלן האגדי של מכבי נתניה - פודי חלפון פודי חלפון

פודי חלפון, תושב העיר נתניה מספר לנו על חייו, מה הוא חושב על הכדורגל ועל מכבי נתניה.

גרוש פלוס ארבעה ילדים ונכד אחד בן 3. משתדל לשמור על התא המשפחתי, נוהג לבקר את נכדו מספר פעמים בשבוע אך אינו מגדיר את עצמו כ"סבא פעיל". לפודי חברה אמריקאית שחיה על הקו ישראל - ארה"ב.

אנשים בנתניה - הכדורגלן האגדי של מכבי נתניה - פודי חלפון

מה אנחנו לא יודעים על פודי?

שיחק במחלקת הנוער של מכבי נתניה והמשיך לשחק בקבוצה כשחקן בוגר. חוץ משנתיים היה כל השנים במכבי נתניה, והיה לו מספר משחקים שיא, יחד עם חיים בר של למעלה מ- 500 משחקים.

הקים את קבוצת כדורגל החופים של נתניה שנקראת "יהלומי נתניה", היה הבעלים של הקבוצה, שיחק בה בתחילת דרכה והקים את קבוצת הוותיקים של נתניה ושיחק בה בעונות הראשונות.

מבחינה ספורטיבית, פודי מספר לנו שקיימת מסורת מזה 45 שנים, של קבוצת כדורגל בכל שבת בים "כל שבת בשמונה בבוקר יש כאדרים קבועים, מביאים שערים ורשתות, ומשחקים כל שבת כל השנה. זה טוב פיזית ונפשית". מלבד זאת דואג לשחק טניס בקאנטרי בפולג.

משכונות המצוקה אל אור הזרקורים

פודי מספר כי בתקופתו לא היה קל "המצוקה הייתה מורגשת ולא היו יותר מידי אפשרויות. הייתה טלויזיה אחת בכל בית עם ערוץ בשחור ולבן, היינו משחקים על החול עם שני אבנים. המפלט היה לקחת כדור ולשחק כדורגל ברחוב. היינו משחקים מהבוקר עד שתיים בלילה. גם בבית הספר וגם מחוצה לו היינו משחקים, זו הייתה מהות החיים".

מה הפך אותך לכדורגלן טוב?

"התכונות שלי, חריצות וסבלנות, עבודה קשה מעבר לכישרון, התמדה והאופי של - לרצות ולנצח בכל מחיר".

"בזמנו האטמוספרה הייתה כזו שלצערי זה בא לידי ביטוי בעדתיות. באנו משכונות מצוקה, רצינו להצליח וזה דחף אותנו להיות חזקים באופי שלנו, להצליח בכל מחיר. המשמעת העצמית שבאה תוך כדי הכדורגל הובילה אותי עד היום במסגרת החיים האישיים. אתה כל יום קם והמשמעת העצמית נותנת לאדם את הכוח להמשיך קדימה ולהצליח. זה טוב לכדורגל ולעסקים בכלל עם כל הקושי שבעניין".

המעבר מהכדורגל ליהלומים

לאחר שסיים את הקריירה שלו בתור שחקן כדורגל, עבר פודי ללמוד חינוך גופני בוינגייט. בזמן עבודתו כמורה לחינוך גופני הבין כי יהיה קשה להתפרנס בתחום ולכן פנה אל ענף היהלומים. עוד כששיחק כדורגל, ענף היהלומים בנתניה פרח וקרץ לו להישאב לתוכו. "בזמנו אי אפשר היה להתפרנס מכדורגל כמו היום, השחקנים ששיחקו בזמנו היו מאוד טובים. אם הם היו משחקים היום הם היו מרוויחים הרבה מאוד. חבל לראות אנשים מהתקופה ההיא שהיו מצוינים ולא הצליחו להתפרנס".

כיום פודי עוסק כיהלומן בעיקר במסחר בינלאומי, יש לו משרד בישראל ובבלגיה והוא נע בין שניהם. "עסק היהלומים נהיה לאחרונה מאוד קשה. אך עדיין אני משתדל להמשיך ולהתפרנס ממנו. אין תלונות".

מה אתה חושב על הכדורגל היום?

"אני חושב שהכדורגל בארץ, יחסית לעולם, בדרגה יותר נמוכה וכואב שלמשחק של ריאל מדריד מול ברצלונה שהתקיים בספרד,הגיעו אליו עשרת אלפים אנשים מהארץ, בעוד שלנו אין משחקים כאלו טובים פה. זה פונקציה של כסף ואין לנו את זה כאן היום בארץ".

אוהד מושבע של מכבי נתניה

"הם עשו מהלך נכון שלקחו את הדומיננטיים של פעם ונתנו להם מנוי קבוע עם יציע כבוד והם משתלבים בנוף של הקבוצה. כולנו מעורים בכל מה שקורה ובאים לכל משחק אבל לא יכולים להתערב כי אין לנו תפקיד.. צריכים לעשות מחלקת נוער חזקה שתעלה בכל שנה מינימום 3 שחקנים בשנה לקבוצה הבוגרת".

"היום לנתניה קשה להתברג למעלה אם לא יעלה טייקון כמו תשובה שישקיע בתשתיות ובשחקנים ויקדם את הכדורגל בנתניה".

חושב שאיציק תשובה צריך לקנות את הקבוצה

"הוא הכי ראוי ורציני והכי יכול לעשות ממנה אימפריה. דבר ראשון הוא טייקון ואדם עשיר וממולח. איש עסקים. דבר שני עליו לזכור חסד נעורים למכבי נתניה ולכן צריך להחזיר לה מבחינה מוסרית וערכית. אדם כמוהו יכול להפוך את הקבוצה לטובה וגדולה ולהפוך אותה לאימפרייה".