הורדת ארנונה חדשות טובות לתושבי נתניה: צפויה הפחתה בארנונה צילום: fotolia

השבוע הציג הרצל קרן מסיעת "למען נתניה" תכנית מקיפה להפחתת ארנונה למגורים ולעסקים קטנים בנתניה.

קרן: "מדובר במהפכה של ממש".הפחתת הארנונה תיפרס על פני חמש שנים למגורים ושלוש שנים לעסקים קטנים.

לתקן את העוול שנגרם לעסקים הקטנים

במסגרת התכנית, מציע קרן להפחית בהדרגה ב-%15 בארנונה למגורים באזור מיסוי 1 (אזור מיסוי אחד מהווה 70% משטחי העיר וכולל בחלוקה גסה את מרכז העיר עד ניצה, נת 600, אגמים רמת פולג ועיר ימים) ובמקביל לתקן את העוול שנגרם לעסקים הקטנים בעיר, באמצעות הפחתה הדרגתית של הארנונה בהיקף של 15%, שתתפרס על שלוש שנים.

חדשות נדל"ן - חדשות טובות לתושבי נתניה: צפויה הפחתה בארנונה

קרן מבטיח: הכסף יגיע מטייקונים. קופת העירייה לא תפגע


העלות הכספית של הפחתת הארנונה, תסתכם לקופת העירייה בכ- 7.3 מיליון שקלים בשנה ולכן מציע קרן, לבצע העלאת ארנונה הדרגתית לעסקים גדולים, שגודלם עולה על 15.000 מ"ר, דוגמת איקאה. "נכון להיום, העסקים האלה משלמים ארנונה הנמוכה פי 4 מהארנונה המקובלת בערים אחרות בישראל לעסקים דומים" אמר קרן. "לכן על פי התכנית החדשה, הארנונה שלהם תעלה, מ- 65 שקלים למ"ר כיום, ל- 195 שקלים בתום חמש שנים של עלייה הדרגתית. בשנים הבאות צפויות להיכנס לקופת העירייה הכנסות מאזור התעשייה של כפר נטר, שהועבר לאחרונה לשטח השיפוט של נתניה. כל ההכנסות הללו ילכו בראש ובראשונה למימון הפחתת ארנונה למגורים ולעסקים בעיר".

ב- 24 ליוני הקרוב תוצג התוכנית להפחתת הארנונה של קרן, במסגרת ישיבת מועצת העיר בנושא מיסים וארנונה לשנת 2016. לאחר אישור המועצה, היא תועבר לאישור של משרד הפנים ומשרד האוצר.

חדשות נדל"ן - חדשות טובות לתושבי נתניה: צפויה הפחתה בארנונה

נדאג שהשכונות החלשות לא יפגעו

"המטרה היא להמשיך ולהוזיל את הארנונה בשנים הקרובות באזור 1 כאשר במקביל לא תהיה העלאה של ארנונה בשאר חלקי העיר", מסרה ראש העיר פיירברג-איכר. כמו כן מסרה ראש העיר כי בישיבת המועצה הקרובה שתתקיים ב- 24.6, יובא לאישור חברי המועצה צו המיסים לשנת 2016.