החופש הגדול עומד להסתיים -כיצד אפשר לחסוך? צילום: fotolia

החופש הגדול- כנראה לעולם לא יתקצר ולפני שהוא מסתיים- הילדים בבית וכבר אין קייטנות. נראה כי אנו עומדים בעיצומם של פתיחת כספומט או מחלבת כספים משפחתית.

קבלו מספר טיפים לצרכנות נבונה ורעיונות לבילוי עם הילדים בחופש.

תכנון מוקדם

הילדים משועממים ומתוסכלים בבית ולכם נגמר האוויר והעצבים. תכנון משפחתי נכון, שנקבע מבעוד מועד ימנע בעבור כולכם את התחושות הללו ויהפוך את החופש הגדול לחוויה אחרת, מבלי לרצות שהוא יגמר כל כך מהר.

אם כך – הקדימו תרופה למכה ופתחו יומנים!

שבו עם הילדים ותכננו ביחד איתם מה הם באמת היו רוצים לעשות. כמו כן חשוב שתסבירו להם שיש תקציב משפחתי לכל הפעילויות וכדי שתוכלו לספק את רוב דרישותיהם עליכם לבדוק את התקציב המשפחתי- כך כולם יוצאים מרוצים ותמנעו מצב של ביטולים ותחושת אכזבה מצד הילד.

מומלץ לתכנן מראש עם הילדים גם כמה ימים רגועים שבהם פשוט נשארים בבית לנוח ולהסביר להם כי לא קרה כלום אם יהיו ימים שיוקדשו למנוחה בבית ולא לפעילויות בחוץ.

נשארים בבית וצורכים חשמל? כך תחסכו מאות שקלים

לא בטוח שכולכם יודעים אך את המזגן מומלץ לכוון תמיד לטמפרטורה נוחה של 25 מעלות. חשוב לדעת: כל הפחתה של מעלה אחת מגדילה את צריכת החשמל של המזגן בכ- 5%. את תריסי האוורור של המזגן יש לכוון כלפי מעלה ולוודא שהמסננים נקיים. חשוב לסגור חלונות ודלתות ולהצל את החלונות. וכשיוצאים מהחדר לזמן ממושך- יש לכבות את המזגן.

רעיונות לימים מלאים מבלי לצאת מהבית:

יום בישול- מזמינים מספר חברים והופכים את המטבח לסדנת בישול. אפשר לעשות תחרויות כגון מסטר שף לילדים ולשלב פרסים.

יום יצירה- אספו חומרי יצירה ממוחזרים כגון: קרטוני חלב או גלילי נייר טואלט, בקבוקים ופקקים וכל חפץ שימושי ליצירה או לגשת לחנות היצירה שליד ביתכם. חפשו באינטרנט פעילויות או ספרי יצירה לילדים וקבעו יחד איתם אילו יצירות ירצו להכין.

יום סרטים- אפשר לזמין חברים ולבחור ביחד מספר סרטים, מכינים פופקורן בדלי גדול כמו בקולנוע מכבים את האורות ונהנים מהחופש כמו שצריך.

יום מים- אפשר לארגן בחצר הגינה יום מים בבריכה מתנפחת. לקרוא לחברים, להוסיף מספר שעשועי מים, משחקים לבריכה וכמה קטיבים ופירות העונה. רק לא לשכוח כי אין להשאיר את הילדים ללא השגחה.

יום בימוי והצגה- להזמין חברים ולהכין הצגה או סרט הכוללים כתיבה יוצרת, הכנת תלבושות או תחפושות, איפור וצילום.

יוצאים מהבית? רעיונות וטיפים

בילוי בקניון- רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו בחודשי הקיץ החמים מבלים מספר שעות רב ברחבי הקניונים הממוזגים ולנו זה עולה ביוקר. "אמא תקני לי" "אבא תקנה לי"- מוכר לכם? אין ספק שכן ופעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו נכנעים לגחמות שלהם וקונים להם ללא הגבלה. כדי להימנע מהסיטואציה הזאת יש להגדיר מטרות וכללים יחד עם הילדים לפני שיוצאים לקניון ולהגביל אותם מראש לגבי סכום הקניות או כמות בקניות באותו ביקור. כך אתם מונעים ויכוחים עתידיים  ועל הדרך מלמדים אותם כלכלת בית- מה היא.

הצגות, מוזיאונים, סרטים ופסטיבלים- החופש גדוש בהופעות והצגות לילדים בכל רחבי הארץ. זה מעניין ויש אווירה נחמדה עם הילדים. התעדכנו בעמוד שלנו- אירועים והצגות בעיר נתניה ובחרו מספר הצגות ואירועים לחופש. זה קרוב לבית, זול ולפעמים גם בחינם.

גני שעשועים- כמעט לכולנו יש במרחק הליכה מהבית גן ציבורי עם מתקני שעשועים לילדים. קבעו עם חברים מהגן או הכיתה פיקניק בגן וזמן למתקנים.

יום כייף בבריכה או בים- פעם הליכה לבריכה היה הבילוי האולטימטיבי אך היום הפך לעניין יקר שיכול להגיע בחודשי הקיץ למאות שקלים עבור משפחה מרובת ילדים. יש מספר דרכים שעשויות לצמצם את הנזק, למשל, השוואת מחירים בין מספר מקומות, לרכוש כרטיסייה במקום מנוי ולהגיע מצוידים עם מחצלות, שמשיות, שתייה וסנדוויביצ'ים מהבית.

בסופו של יום, אם נערכים נכון, תמצאו את עצמכם נהנים ממנו כמעט כמו הילדים.

שיהיה לכם המשך חופש נעים!