שעורים פרטיים עונת הבגרויות בשיאה, וגם מחירי השיעורים הפרטיים שברו שיאים חדשים צילום: fotolia

כמה עולה שיעור פרטי במתמטיקה אצל מורה פרטי בנתניה?

עונת הבגרויות הגיעה לשיאה, ועמה גם המרוץ אחר המורים הפרטיים. היום מתקיימת בחינת הבגרות באנגלית, ובשבוע לאחר הבא יידרשו התלמידים להתמודד עם התרגילים המורכבים בבחינה במתמטיקה ולהפגין את הידע בשפות זרות.

בעוד שבועיים צפויים להם בחינות בתנ''ך, בספרות ומקצועית נוספים. המתח בשיאו, יומנם של המורים הפרטיים מלא עד אפס מקום, וההורים משלמים.

כמה עולה שיעור פרטי במתמטיקה אצל המורים בנתניה? והאם אפשר להצליח בבחינות הבגרות בלעדיהם?

גל, תלמיד כיתה יב' בבית הספר התיכון "שרת" בנתניה, החל לקחת שיעורים פרטיים במתמטיקה לפני חודש. "צריך לעבוד קשה כדי להשיג מורים פרטיים, במיוחד למי שאין מורה קבוע", הוא מספר. "כולם צריכים שיעורים פרטיים, כי אם אתה לא גאון, אין לך סיכוי להוציא 80 או 90 בבחינה, בלי המורים הפרטיים. ההבדל בין ללמוד בכיתה עם עוד 35 תלמידים, לבין לשבת עם מורה אחד על אחד, הוא הבדל עצום. בשנה שעברה, נכשלתי בכל הבחינות בלשון, ואחרי שלקחתי שיעורים עם מורה פרטית, הצלחתי להוציא 95 בבחינה".

גם המורים הפרטיים ככל הנראה מבינים, שבלעדיהם לתיכוניסטים אין הרבה סיכוי להצליח בבחינות, לכן הם לא חוששים להעלות את המחירים בעונת הבגרויות.

"לקראת הבגרויות כל התלמידים בלחץ ויש כאלה המבקשים שיעורים אפילו כל יום", סיפרה מיכל מורה פרטית למתמטיקה מנתניה. "עלות השיעור עומדת על 100 שקלים לשעה, אבל אצלי המחירים נמוכים יחסית. רוב המורים מעלים את המחיר ל 120 – 130 שקלים ל-45 דקות ואין להם מחסור בתלמידים".

בר, תלמידת י"ב מבית הספר אורט ליבוביץ' בנתניה, החלה לקחת שיעורים פרטיים לקראת הבגרות במדעי המחשב לפני ארבעה חודשים. עבור שיעור של 45 דקות משלמים הוריה 120 שקלים. עד לבגרות, מספר השיעורים שתיקח יסתכם ב-30 שיעורים וב-3,600 שקלים שישלמו הורים.

"לאימא שלי אין אפשרות לשלם למורים פרטיים", סיפרה ל' מנתניה תלמידת כיתת יא. "ולכן אני מנסה ללמוד לבד או עם החברים שלי. לדעתי, אפשר להוציא ציון טוב גם בלי שיעורים פרטיים, אבל זה הרבה יותר קשה, במיוחד כשיש לך הפרעות קשב וריכוז".