נתניה | תמונה: עיריית נתניה, צילום פלג אלקלעי מספר התחלות הבנייה בנתניה הוא הנמוך בעשור האחרון נתניה | תמונה: עיריית נתניה, צילום פלג אלקלעי

צניחה של 26% נרשמה בהתחלות הבנייה של דירות חדשות בנתניה בשנת 2017 לעומת שנת 2016. כך עולה מסקירה שביצע ארגון בוני נתניה על פי נתוני הלמ"ס

בשנת 2017 החלו להבנות בנתניה 1228 דירות לעומת 1657 דירות שנבנו בשנת 2016. מספר התחלות הבנייה בנתניה בשנת 2017 הוא הנמוך ביותר מתחילת העשור.

הנתון מעמיד את נתניה במקום השביעי ברשימת הערים שבהן התחילה הכי הרבה בנייה בשנת 2017 אחרי שבשנים קודמות דורגה לרוב בחמישייה הראשונה.

יו"ר ארגון קבלני נתניה, רפי זנזורי "למרות מאמצי משרד האוצר להגדיל את ההיצע, אנו רואים כי חוסר הוודאות שמייצרת תכנית מחיר למשתכן, מביא לכך שיזמים והקבלנים מוציאים פחות היתרי בנייה למרות המאמצים יוצאי הדופן שעושים ראש עיריית נתניה ואגף ההנדסה כדי להגדיל ולזרז את הוצאת היתרים בעיר. הדבר עלול להביא לצערנו בסופו של דבר לעליית מחירים נוספת, דבר שגם הקבלנים לא מעוניינים בו. אנו והציבור רוצים שוק יציב וכל המבצעים והפרסומים שאין מאחוריהם דירות אלא תעמולה רק פוגעים בכך".