המכללה האקדמית נתניה מחאת הסטודנטים: 77% לא מגיעים ללימודים בתחבורה ציבורית המכללה האקדמית נתניה

משך הזמן הממוצע שלוקח לסטודנט להגיע למכללה האקדמית נתניה הוא 43 דקות. עלות הוצאה ממוצעת לסטודנט ביום על נסיעה – 57 ₪.

בחודשיה הראשונים של שנת הלימודים האקדמית ביצעה עמותת אור ירוק סקר מיוחד שבדק את תדירות השימוש של סטודנטים בתחבורה ציבורית.

המככלה האקדמית נתניה

מהסקר עולה כי 77% מהסטודנטים לא מגיעים ללימודים בתחבורה הציבורית, אלא בדרכים אחרות. 

כאשר נשאלו הסטודנטים כמה זמן לוקח להם להגיע מהבית אל האוניברסיטה/מכללה התברר כי בממוצע יבזבז כל סטודנט כ-40 דקות בכל יום בדרכו אל המוסד האקדמי לכל צד. 30% אף טענו כי לוקח להם מעל 50 דקות בכל יום להגיע אל מוסד הלימודים. על פי ממצאי הסקר, העלות הממוצעת לנסיעה לסטודנט ביום למכללה האקדמית נתניה היא 55 ₪.

רוב הסטודנטים לא מגיעים ללימודים בתחבורה הציבורית ולמעשה מבזבזים בכל יום כמעט שעה וחצי בממוצע בדרכים אל המוסד האקדמי ובחזרה. המצב הזה הביא את רובם הגדול להודות: לו תהיה תחבורה ציבורית נגישה ונוחה נעשה בה שימוש ונשאיר את הרכב בבית.
ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "קשה להיות סטודנט במדינת ישראל. מעבר לשכר הלימוד הגבוה, המגורים והמחיה היקרים, סטודנטים רבים נאלצים להחזיק גם רכב פרטי כדי להגיע ללימודים כי אין להם תחבורה ציבורית נוחה וזמינה מהבית אל האוניברסיטה או המכללה. במקום לנצל את השעות הפנויות לעבודה וללימודים, רבים נאלצים לעבוד במספר עבודות כדי לממן את הרכב פרטי. תחבורה ציבורית זה מוצר צריכה בסיסי עבור השכבות החלשות והוא חייב להיות זמין ונח עבורן, כך הם יוכלו לחסוך כסף רב ושעות רבות שמתבזבזות בכבישים הפקוקים. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב לשפר את התחבורה הציבורית אל מוסדות החינוך עבור הסטודנטים כדי לעודד יותר ויותר סטודנטים להשתמש באוטובוס במקום ברכב הפרטי".