מלון רמדה נתניה גידול במספר לינות התיירים בנתניה מלון רמדה נתניה | תמונה: עיריית נתניה

מנתוני "התאחדות המלונות בישראל" עולה כי במהלך החודשים ינואר- פברואר 2017 חלה עלייה של 41% בלינות התיירים בנתניה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מרים פיירברג-איכר, ראש העיר: "הנתונים המספריים משקפים את ביסוסה של העיר כאחד היעדים התיירותיים הבינלאומיים המועדפים בארץ."

גורמים בענף מעריכים שהמגמה תלך ותתרחב עם פתיחת שני בתי מלון נוספים בעיר.

תמונה: עיריית נתניה

מנתונים שפרסמה התאחדות המלונות בישראל לחודשים ינואר – פברואר 2017 עולה כי חל גידול של 41% בלינות תיירים בנתניה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. 

מדובר בעלייה הגבוהה ביותר שנרשמה בשלוש השנים האחרונות בנתניה, כאשר ממוצע הגידול הארצי עומד על 23% בלבד.

כמו כן נרשמה בחודשים אלו עלייה של 9% בלינות ישראלים, בהתייחס לנתוני 2016, כאשר לשם השוואה: באילת נרשמה ירידה של 3% בים המלח ירידה של 6%, בחיפה ירידה של 11% ובטבריה ירידה של 8%, כאשר ממוצע השינוי הארצי עמד על 0%. עליות נרשמו בנצרת, בירושלים ובהרצליה.

בעירייה ובאגודה לעידוד תיירות הביעו סיפוק מהנתונים וציינו כי את הגידול במספר הלינות יש לייחס לפיתוח התשתיות התיירותיות של העיר, שבהן הושקעו למעלה מ – 100 מיליון ₪ וכן לפתיחת מלונות חדשים בעיר ולפעולות השיווק שהתבצעו בחו"ל, לרבות השתתפות בירידים, הפקת סרט תדמית, הפקת חוברת תיירותית בשפות שונות ואף אלבום תמונות של נתניה.

יודגש כי בשנים האחרונות נפתחו בנתניה כמה וכמה מלונות חדשים, כאשר בקרוב צפויים להיפתח שניים נוספים: מלון מדיטרה וכן מלון היוקרה ווסט לגון ריזורט מרשת מלונות טמרס.
ווסט לגון ריזורט, ישתרע על שטח של כ-15 אלף מ"ר ויכלול 273 חדרים, מתוכם 50 סוויטות מהודרות וחדרים בקונספט ייחודי הפונים אל חוף ימה המרהיב של נתניה.
בסה"כ פועלים כיום בנתניה 22 בתי מלון עם 1821 חדרים, כאשר בבנייה 4 בתי מלון נוספים עם 604 חדרי בתי מלון.