שכונת סלע הוותיקה בנתניה מתחדשת הדמייה: גיורא גור אדריכלים

תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע/ נאות הרצל בנתניה הופקדה לוועדה המקומית ותקודם בשנת 2024 להיתרי בניה. ראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר: "ההתחדשות העירונית הוגדרה כפרויקט דגל אליו מגויסים כל אגפי העירייה

תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת נאות הרצל / סלע בנתניה הופקדה להתנגדויות ולאחר תום תקופת ההתנגדויות צפויה לידון בוועדה המקומית למתן תוקף ותקודם בשנת 2024 להיתרי בניה.

התוכנית כוללת הריסה ובניה של שמונה בניינים, הכוללים 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן.

התוכנית כוללת הקמת שלושה מגדלי מגורים לאורך כביש החוף, שני בניינים של 10 קומות לכיוון פנים השכונה, שטח ציבורי פתוח לטובת פארק ושטח של 1 דונם לטובת בניית מבני ציבור.

במסגרת התוכנית יקבל כל בעל דירה, דירה חדשה בבניין חדש עם מעלית ותשתיות חדשות, ממ"ד, מרפסת וחניה תת קרקעית. כמו כן, חייבה עיריית נתניה את היזם בהעמדת קרן תחזוקה לבעלי הדירות במתחם ל-10 שנים.

במהלך שלוש השנים האחרונות קידמה עיריית נתניה בראשות מרים פיירברג איכר מסמכי מדיניות המתווים את התחדשות השכונה כולה. במסגרת מסמכי המדיניות מתוכננים להתחדש כ- 1,000 דירות קיימות, צפויים להיבנות מגדלי מגורים בעיקר לאורך כביש החוף לצד בניה נמוכה יותר של 10 קומות לפנים השכונה, מבני ציבור נרחבים, שטחי ציבור פתוחים בהיקפים של למעלה מ-100 דונם ושבילי הליכה ושבילי אופניים בתוך השכונה.

במקביל להתחדשות השכונה מקדמת העיריה יחד עם משרד התחבורה את תוכנית "מהיר לעיר" הכוללת תשעה צירי העדפה לתחבורה ציבורית אפקטיבית. שני צירים צפויים לעבור בסמיכות לשכונה, אחד לאורך רחוב הרצל ואחד לאורך רחוב רזיאל.

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר: "ההתחדשות העירונית הוגדרה כפרויקט דגל אליו מגויסים כל אגפי העירייה. בכל פרויקט נבחנים בראש ובראשונה היבטים של איכות חיי התושבים ומתן מענה למגורים עתידיים לבנות ובני העיר באמצעות תכנון של תמהיל דירות הכולל דירות קטנות לצד דירות בינוניות וגדולות. שכונות שלמות נבנות מחדש, מה שמחייב את התאמת התשתיות לסביבה החדשה שנוצרה לרבות מוסדות חינוך, ציבור וקהילה. פיתוח של שטחים פתוחים, מרכזי מסחר ותעסוקה וכמובן כבישים, מדרכות ושבילי אופניים.

"אנו מובילים חידוש מאסיבי ופיתוח של השכונות הוותיקות בהן ייבנו כ-30 אלף יחידות דיור חדשות במרכז וצפון העיר הוותיקים, כמו גם שכונות רמת ידין, נאות שקד, קריית נורדאו וחפציבה אשר יעברו התחדשות באמצעות פרויקטים של פינוי בינוי. נעשה זאת בצורה נכונה אשר תשמור על האופי והצביון של השכונה והעיר".