טקס חתימה פרויקט התחדשות עירונית ענק בנתניה טקס חתימה

פרויקט התחדשות עירונית ענק במתחם "אחוה", זומרשטיין-יהושוע טהון, נתניה

טקס חתימת חוזים 

בשבוע שעבר התקיים טקס חתימת חוזים מול הדיירים במתחם "אחוה". באירוע המרגש נכחו מנכ"ל אזורים, רון אבידן, בעלים ושותף בחברה להתחדשות נתניה, מנשה זוארץ, כ-11 נציגים של הבניינים, וכן עורכי הדין של הדיירים ושל חברת אזורים והחברה להתחדשות נתניה. 
מתחם "אחוה" צפוי לעבור התחדשות עירונית במסגרתו ייהרסו 272 יח"ד ב-10 בנייני רכבות שנבנו בשנות ה-50 וייבנו במקומן כ-1000 יח"ד. המתחם מוכר כ"שיכון מכנס" וחולש על הרחובות איכילוב בדרום, זומרשטיין במזרח, לאון רייך בצפון ויהושוע טהון במערב. כלל הדירות ברחובות הללו צפויים לעבור פינוי-בינוי. 
משרד האדריכלים קיקה ברא"ז ומנואל אפשטיין אדריכלים אמונים על תכנון ועיצוב המתחם.

פרויקט זה ושאר המתחמים של אזורים והחברה להתחדשות נתניה במסגרת N, ישלבו חללים מיוחדים לדיירים, קומות מסחר, מבני ציבורי, חדרי כושר מושקעים, חללי מוסיקה אקוסטיים, חדרי גיימינג וחללים רב תכליתיים. 
מנכ"ל אזורים, רון אבידן: "כבר שנים שחברת אזורים פועלת בעיר נתניה ובמהלך 60 שנות פעילותה, החברה בנתה פרויקטים רבים. אנו רואים בנתניה ובהתפתחותה כיעד אסטרטגי ומאמינים בבניין העיר. נתניה מובילה את מהפכת ההתחדשות העירונית ומבקשת לחזק את השכונות הוותיקות ולחדשן בבנייה מודרנית ומתקדמת. אנחנו באזורים מאמינים כי ביחד עם חזון העיר אזורי המרכז וצפון נתניה צפויים לעבור מהפך משמעותי. עבור מימוש חזון ההתחדשות הקמנו את המותג N שמקורו בביטוי New Netanya, נתניה החדשה. אנחנו פועלים בשנים האחרונות לקידום מספר פרויקטים, בעיקר במרכז ובצפון העיר שיניבו למעלה מ-2000 יח"ד ויבצעו מהפכה משמעותית באזורים הללו. המודל של N מבטא תפיסת מגורים היברידית מהמתקדמות במדינת ישראל. פרויקט עירוב שימושים המשלב אדריכלות מודרנית וחדשנית עם מרקם עירוני קיים. פרויקט "אחוה" ברחובות זומרשטיין ויהושוע טהון הוא מהפרויקטים המשמעותיים והגדולים שנוביל בעיר נתניה ובכלל. על כן, טקס החתימות על החוזים מול נציגי הדיירים הוא ארוע מרגש עבורנו המשקף את אמון הדיירים בנו."
בעלים ושותף החברה להתחדשות נתניה, מנשה זוארץ: " כיליד נתניה, אני מודה על הזכות שניתנה לי לפתח ולחדש, ולתת איכות חיים טובה יותר לתושבי העיר. שותפיי ואני הקמנו את החברה להתחדשות נתניה במטרה להחיות שכונות ובניינים ברחבי העיר. כדי להיות חברת היזמות המובילה בנתניה, צריך להגיע מהעיר. לחיות בה, ולחיות אותה.
בכל מתחם בו פעילה החברה, מעבר לניתוח התכנוני, נסקר באופן מעמיק גם הפן האנושי-חברתי במטרה להבין כיצד ניתן לשלב באופן מיטבי בין הצרכים והרצונות הקהילתיים של הבעלים הקיימים, הרוכשים החדשים והחזון התכנוני היזמי והעירוני.
מתחם אחווה מרגש אותי במיוחד בשל האוכלוסיה המגוונת, שהיא ממש ייצוג לאוכלוסיה המגוונת בנתניה ובישראל בכלל. זהו אחד מהפרויקטים הגדולים והמשמעותיים של החברה בעיר, מתחם מגוון חברתית, שהשאיפה בתכנון שלו היא לתת חוויה אורבנית אמיתית לכלל האוכלוסיה בו. זו השליחות האמיתית שלנו בעיר".