נוסטלגיה וחנויות של פעם, אשר שמרו על הניחוח מן העבר רהיטי סגל

גם בעידן של קניוני ענק, חנויות מעצבים יוקרתיות ושופינג באינטרנט, עדיין נשאר מקום לחנויות הקטנות של פעם, עם ריח של נוסטלגיה ועם המוכר החביב, שתמיד יודע מה הכי מתאים לכם.

בנתניה מצאנו מספר חנויות וותיקות כאלו, שנדמה ששום דבר לא יגרום להן להיעלם מהשטח. והסוד הוא פשוט: לקוחות מרוצים שחוזרים, חווית קנייה אותנטית, וכמובן - המציאות הכי שוות שיש.
מיכל מרגלית יצאה לסיבוב בחנויות במרכז העיר, הקיימות עוד משחר ימיה וחזרה עם תובנות חדשות על שופניג בניחוח ווינטאג'.

לנבור בתוך תיבת האוצרות בחנות של ציפי

את חווית הקנייה האותנטית, מצאנו בחנות מלאכה ויצירה ברחוב שטמפפר בעיר. היא קיימת מזה 30 שנה ומנוהלת בידי ציפי גביש. מדפים עמוסים במגוון עצום של חומרי יצירה, מושכים לקוחות גם מחוץ לעיר. בחנות של ציפי פגשנו את דנה - סטודנטית לעיצוב האופנה, שלא מוכנה לוותר על "תיבת האוצרות של ציפי".  "רק בחנות הקטנה הזאת, אני מוצאת את החומרים הדרושים לי במחירם סבירים", אמרה דנה. חוץ מזה, לעולם לא אוותר על הנבירה בתוך כל האוצרות האלו".

עיצוב וסטייל - נוסטלגיה וחנויות של פעם, אשר שמרו על הניחוח מן העבר

(חנות היצירה בשמפפר)

דורות של לקוחות

מזי תשובה, בעלת "פרחי מזי", חנות שהוקמה לפני 26 שנים, מתמחה בשזירת פרחים. החנות שלה זוכה למוניטין רב בקרב תושבי נתניה והסביבה כבר שנים רבות.

"יש לנו לקוחות שבתור ילדים באו לקנות קישוטים וזרים לבר או בת המצוות שלהם, והיום מגיעים אלינו כחתן או כלה ומזמינים זרי חתונה. יש לנו גם דור שני של לקוחות, שבתור ילדים באו לקנות קישוטים לימי הולדת ועכשיו הם מבקשים ממני להכין להם קישוטים לימי ההולדת של ילדיהם". 


עיצוב וסטייל - נוסטלגיה וחנויות של פעם, אשר שמרו על הניחוח מן העבר

(צילום: חנות הפרחים של מזי)

הוותיקה ביותר בעיר

"שור תכשיטים" חנות תכשיטים ושעונים, היא החנות הוותיקה ביותר בעיר, הקיימת מזה 76 שנה. מדובר בעסק משפחתי, שהחל לפעול עוד לפני מלחמת העולם השנייה. הוא מנוהל על ידי זאב שור בן 60 והוקם על ידי סבו. "העסק הזה הוקם על ידי סבא שלי באוסטריה לפני מלחמת העולם ה-2", סיפר שור. "זמן קצר לאחר תחילת המלחמה, סבא שלי הצליח להגיע לישראל והקים את החנות הזאת בשנת 1939, עוד כשנתניה הייתה יישוב של בני מושבות ופועלי פרדסים. 

 

עיצוב וסטייל - נוסטלגיה וחנויות של פעם, אשר שמרו על הניחוח מן העבר

(צילום: תכשיטי שור)

אותנטית מסורתית

"יודאיקה- הכל בקודש" חנות למוצרי קודש, קיימת למעלה מ- 20 שנה ומנוהלת כעסק משפחתי ע"י אבי כהן ועופר מכלוף. כאן, בנוסף למגוון המוצרים, זוכים הלקוחות ליחס מיוחד. 

 "לפני מספר חודשים הגיעו אל פתח החנות, אח ואחות צעירים שחיפשו  תפילין", סיפר מכלוף. "נראה לי מוזר, שהם כל כך צעירים ומחפשים תפילין לבד, החלטתי לחקור את העניין וגיליתי שמדובר במשפחת מצוקה עם 7 אחים. האחות בת ה- 15 הגיעה יחד עם אחיה הצעיר לחפש לו תפילין לכבוד בר המצווה. כבר ראיתי איזה בר מצווה, הולכת להיות.  לא יכולתי להישאר אדיש למשפחה הזאת ועזרתי להם לארגן את האירוע". 

עיצוב וסטייל - נוסטלגיה וחנויות של פעם, אשר שמרו על הניחוח מן העבר

(צילום: יודאיקה הכל בקודש)