שמלות הכלה של אלה אלה נוה (צילום: תקווה מהבד)

אחת מהיוצרות המוכשרות והמעניינות שמצאנו עבורכן, פועלת ממש כאן, בסטודיו בייתי ונעים בקריית השרון, בנתניה. שמה אלה נוה והיא מעצבת שמלות כלה נינוחות ומרגשות.

לאחר ניסיון בעיצוב וניהול בסטודיו המוערך של ויוי בלאיש, יצאה לה אלה, לא מזמן לדרך עצמאית חדשה ומשמחת.

אלה נוה מעצבת שמלות כלה (צילום: תקווה מהבד)

קצת על אלה

אלה מעצבת שמלות כלה שכייף ללבוש, מבדים רכים, תחרות מיוחדות וגזרות מעודנות ונשיות בשילוב פנינים, חרוזים, חומרים, תכשיטים וטקסטורות שונות, בעבודת יד מוקפדת. מקורות ההשראה שלה באים בעיקר מהטבע, מאופנת העבר המכונה וינטאג', מסגנון בוהמייני ומתרבויות שונות. במקרים רבים תהליך העיצוב נעשה בשיתוף עם הכלה. הרעיונות וההשראה של בעלת השמחה משתלבים עם הידע והניסיון של אלה, שטוענת ש"מהפריה הדדית זו נוצרות השמלות המיוחדות ביותר". אין ספק שמדובר כאן במעצבת מדויקת ואיכותית להפליא.

איך הכל התחיל?

הסיפור של אלה מעורר השראה ומסקרן. אחת כזו שעושה "גם וגם" ומטפחת תחומי עניין רבים. היא מספרת שהחיבור שלה לשמלות כלה לא התחיל מפנטזיית ילדות ורודה, או חלום לבן לעמוד בחופה. המסע שלה התחיל מתשוקה עזה ליצירה ולעבודת יד, שכלל מעל 10 שנים בעיצוב אופנה, בארץ ובחו"ל והביא אותה למסקנה חשובה - על מנת להתחבר באמת ליצירה חשוב לה להכיר את מי שתלבש את יצירותיה. לעבור יחד תהליך ולהתאים במדיוק את העיצוב לבחורה. בנוסף היא רוצה ממש "לברוא" את השמלה ולא להיות זו שרק מתכננת ושולחת למתפרה לשכפול.

רצה הגורל ולאחר שהות ארוכה בלונדון ובהודו, בקרה בארץ, לרגל חתונה של חברה טובה. כשלוותה את אם הכלה לאסוף את השמלה קרה הדבר ששינה הכל.

"נכנסנו לסטודיו במטרה לאסוף את השמלה, וכמו במטה קסם מיד התאהבתי בכל- בשמלות המושלמות, במעצב המהמם-ויוי בלאיש, בסטודיו, באווירה, בחגיגיות המשמחת. כמה חודשים אח"כ התחלתי שם תקופת התמחות, כמקובל בבתי האופנה הגדולים בעולם, ולאחריה השתלבתי בטבעיות בעבודה בסטודיו. ספגתי ידע רב בבדים שונים, גזרות,עבודות יד ונחפשתי לים של טעם ומשובח. נהנתי מכל רגע!" בעקבות חופשת לידה עזבה אלה את הסטודיו ומשם התגלגלו העניינים לדרכה הנוכחית.

עיצוב וסטייל - שמלות הכלה של אלה

(צילום: תקווה מהבד)

מה מאפיין את הכלות שמגיעות אלייך?

"אחד הדברים הבולטים ביותר בקרב הכלות שלי הוא הרצון לקבל יחס אישי באמת. כזה שיאפשר להן להרגיש בנוח, להיות חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב כך שירגישו שהשמלה מתאימה להן מכל הבחינות. בשונה מסטודיו גדול ועמוס, המונה בעלי מקצוע שונים ורבים, התהליך אצלי מתחיל ומסתיים בקשר אישי וישיר איתי. חשוב לי לפנות את מלוא תשומת הלב והאהבה לכל אחת ואחת וללוות אותה בכיף עד לבריאת השמלה שלה". דבר נוסף שמשותף, לרבות מהכלות שזכיתי להלביש, היא האותנטיות והטעם המעודן והאיכותי. הם יודעות להעריך ייחודיות, שמות לב לפרטים הקטנים ומחפשות להיות קצת אחרות מ'הכלה הקונבנציונאלית'".

איך היית מגדירה את תהליך היצירה שלך?

"אני מחוברת לאסתטיקה ומתרגשת מעיצוב. יחד עם זאת, לא הייתי מגדירה את עצמי כחיית אופנה. אני לא מתחברת לטרנדים ולגימקים, וכך גם נראה תהליך היצירה שלי- אני מושפעת כמובן מהסובב אותי, אבל העשייה שלי היא בעיקר אוסף של התאהבויות. בד או חומר מסוימים שמציתים לי רעיון, צללית שמרגשת אותי או תחשות תנועה שמעניין אותי ליצור. אין אצלי קולקציות סגורות, אלא מספר נקודות התחלה מהן אפשר לצאת לאינסוף כיוונים ורעיונות, תלוי בבחורה שנמצאת מולי ובמה שמתאים ונכון לה".

עיצוב וסטייל - שמלות הכלה של אלה

(צילום: תקווה מהבד)

מה מאפיין את השמלות שלך?

"מעבר לסגנון הנשי, הרך והשיקי, חשוב לי מאוד ליצור שמלות שיהיה כיף ללבוש! במקרים רבים הכלות לא חושבות על הנוחות בהקשר של שמלת הכלולות, דבר שעלול לפגוע בהנאה שלהן במהלך האירוע המשמח שהן משקיעות בו כל כך הרבה זמן, אנרגיה וכסף. השמלה מלווה את הכלה ביום החתונה שעות רבות, ולכן, עליה לאפשר לכלה ללכת, לרקוד, לשמוח ולהינות. שימוש בבדים מיוחדים, גזרות נכונות והלבשה תחתונה טובה מאפשרות ליצור שמלות שיראו וירגישו נהדר, וזו המלאכה שלי!"

אין ספק שאלה מצליחה להביא איתה סגנון מיוחד המשלב יופי ונוחות גם יחד ונראה כי הקו המנחה שלה הוא ייחודי בהחלט.

"הקו המנחה הוא לא ליצור תחפושות ושמלות קצפת, אלא שמלות מסוגננות, מחמיאות ומעודנות שכיף ללבוש, לשמור על מחירים שפויים שיאפשרו שמירה על איכות ויחד עם זאת לא יעלו הון! לבוא רעננה, חיובית, יצירתית ונרגשת לכל מפגש היכרות ולכל מדידה".

שיהיה במזל טוב והמון אהבה!