מה באמת חשוב כשמתכננים בר/בת מצווה מה באמת חשוב כשמתכננים בר/בת מצווה מתכננים בר/בת מצווה? תתכוננו! (תמונה: fotolia)

הנה מגיע היום בו הילדים מחליטים: "אנחנו רוצים ארוע" ואתם עומדים מולם במבט מבועת ושואלים "כיצד יוצאים מזה?"

אז אחרי שהבנתם שאין מנוס או דרך חזרה, מתחילים השיטוטים: אולם, מועדון ילדים, מסעדה, די ג'יי, צלם, שמלות, איפור, שיער, ארגון, תכנון, כאבי ראש, לחצים, ומה לא?!

לפני הכל עליכם לנשום עמוק, לשבת עם הילדים ולהחליט על כיוון האירוע, לברר מהו הקונספט ולאן נושבת הרוח. אולי ארוע גדול למשפחה המורחבת וחברים או מסיבת מצווה שכבתית עם המשפחה המצומצמת.

לכאן או לכאן ישנן כמה אופציות לבחירתכם וכמובן שחשוב שהילדים יהיו מעורבים.

ישנם ילדים יותר פעילים שרוצים לקחת חלק בארוע ולהיות שותפים מלאים בנעשה, בעיקר מדובר בקרב הבנות. וישנם גם ילדים שיותר "נחבאים אל הכלים", אך גם הם היו מעוניינים להשתתף וליזום. לפיכך ניתן לפנות לחברה המפיקה ארועים אשר מתמחים בהפקות ברי/בנות מצוה, שידאגו לתרגם לכם ולילדכם את החלום למציאות, וייתפרו לכם אירוע המתאים למידותיכם.

בפגישת היכרות ראשונית, לומדים את תכונותיו של הילד, סגנונו, קווי אופיו ומגששים למה הוא מתחבר. בונים ליין אפ ותוכן אומנותי לאירוע וכל זאת בכדי שלא יווצר מצב שהאירוע מתחיל ונגמר ב"דג, סטייק והביתה".

ארועים כמו ברי/בנות מצווה מאופיינים כ"תיק" לאורח

בבואכם לקיים אירוע כזה, קחו בחשבון שכדאי ורצוי להפיק מהאירוע את המיטב ולתת קצת ערך מוסף לאורחים. ברי ובנות מצווה אלו אירועים שבהם קצת יותר קשה להניע את הקהל, זו לא חתונה שבה האורחים הם חבר'ה צעירים רוויים באלכוהול שגם אם תנגן להם מוסיקה בסגנון "אגם הברבורים" של מוצרט, הם יירקדו בטירוף ושגעון והרחבה תמיד תהיה מלאה.

באירועי ברי/בנות מצווה בהם האורחים רואים שיש עניין באירוע, הופעות מיוחדות של הילדים, תלבושות, מייצגים, אווירה אחרת, באופן אוטומטי נשאבים לאווירת המסיבה. אם כן, כיצד בוחרים את הכניסה של הילדים? מסורתית? קצבית? מרגשת? אולי ניתן לסבתא להזיל דמעה בשיר מצמרר? איך אתם כמשפחה תכנסו לאולם? משהו מקורי משלכם? מיוחד, ואולי כהפתעה? בהמשך, הילדים יישאו מס' מילים? או שתחליטו על דרשה בסגנון מוסיקלי? ואולי בהמשך תשתלבו כולכם למופע מיוחד ומשפחתי.

כל זאת ועוד מחליטים בסיעור מוחות משותף כדי שהאירוע ייזרום בצורה חלקה עם התחלה אמצע וסוף שבהם הילדים הם "הכוכבים" האמיתיים של הערב.

רצוי להתמקד בקונספט מסוים ואחיד כדי למנוע מצב בו תגיעו לעלויות מטורפות. לחשוב מה באמת חשוב באירוע ומאיפה אפשר לקזז. כיום ישנם אינספור ספקי "אטרקציות לאירועים", ומתוך ההיצע הכה עשיר, צריך לדעת מה לברור בקפידה ומה באמת יישדרג את האירוע וייעשה אותו למיוחד יותר- לשלכם!

אז אחרי שהחלטנו מה יהיה תוכן האירוע ובאיזה קטעים אומנותיים יישתתפו הילדים, ולאחר שעברתם את תהליך חוויית הפקת האירוע,שיעורים, חזרות, הקלטות ומדידות... הגיע היום הגדול- כולם לבושים, מפונפנים ומעיקר מתרגשים, ולנו נותר לאחל לכולכם: המון מזל טוב ובהצלחה! ושנתראה רק בשמחות!

על הכותב: חברת טריפל הפקות מארגנת ארועי בר\בת מצווה. למידע נוסף לחצו כאן