רינת ונטורה להוריד 133 ק"ג: רינת ונטורה סיפור חיים רינת ונטורה היום

את סיפור חייה של רינת ונטורה אפשר בהחלט להגדיר כסיפור לא שגרתי. זהו סיפור על נחישות ואמונה, סיפור מעורר השראה ונותן תחושה שהכל אפשרי, רינת הגיעה בשיא משקלה ל 200 קילו וירדה ל 67 קילו. 

סיפורה של בחורה חזקה שלמרות הקלפים הלא מוצלחים אותם קיבלה, למדה לנצח במשחק החיים.

רינת ונטורה היום

אתם בטח שואלים איך מגיעים לכאלה משקלים? אז התשובה דיי ברורה. אכילה רגשית.

רינת גדלה ללא יציבות. הוריה נפרדו כשהייתה פעוטה והיא נשארה לגדול בבית סבא וסבתא, הורי האב, עד אשר הייתה בת חמש. המעבר המשמעותי הראשון היה כשאביה הגיע לקחת אותה לארה"ב, הרחק מכל מה שידעה עד אותו יום. לארץ חדשה, שפה חדשה, חיים חדשים ובלי הורים יציבים שיקלו על המעבר.

החטיפה

רינת חיה עם אביה שעבד כל היום ואשתו השניה. רינת מדחיקה תקופת חיים זאת ומספרת  ״תמיד הייתי ילדה שאהבה לאכול ובארה"ב הכרתי לראשונה את הגאנק פוד והתמכרתי".

בגיל 10 רינת הגיעה לביקור בארץ אצל סבא וסבתא ויצרה קשר עם אימה בפעם הראשונה. ביקור תמים וקצרצר הוביל לחטיפה של רינת על ידי האם וגידולה עד גיל 12. האם לא היתה בריאה בנפשה והתעללה ברינת נפשית ופיזית.

המעברים ממדינה למדינה, מבית לבית, לצד מסכת התעללות לא פשוטה מצד האם גרמו לרינת לשקוע באכילה רגשית כפייתית, כך שכבר בבת המצווה שקלה 79 קילו. משם דרכה נסללה להיות ילדה שסובלת מאוביסתי (השמנת יתר). ללא הורים או השגחה, אכלה רינת כל מה שבא ליד.

האכילה הגיעה מרגשות הקיצוניים של שמחה ועצב והפיצוי בין מעבר הרגשות היה מסתכם באכילה מוגזמת. בגיל 13 שוב עברה לארה"ב לבית ספר חדש, חברים וחיים חדשים. רינת לא הסתדרה עם בת הזוג החדשה של אביה ולכן עברה לגור לבד. הג'אנק פוד היה המנחם הכי גדול עבורה.

תהליך ההשמנה

בגיל 16 שבה רינת לארץ וחיה שנתיים בפנימיה. אחרי שנה של אכילה אין סופית וקשיי ההסתגלות הגיעה למשקל של 170 קילו. בגיל 17 עברה ניתוח קיצור קיבה והייתה אז הבחורה הצעירה ביותר שעברה ניתוח קיצור קיבה. רינת מספרת שהשיקום היה ארוך ומתסכל "מבחורה שרגילה לאכול כל כך הרבה לבחורה שלא מצליחה לאכול דבר". היא הצליחה לרדת במשקל אומנם, אך לא לאורך זמן ובמהרה החזירה את הקילוגרמים בחזרה. "הייתי דוחפת אוכל בכח ומקיאה בלי סוף".

היא חזרה לארה"ב שם בגיל 21 הכירה את בעלה לעתיד שהיה מבוגר ממנה בשתיים עשרה שנה. "הוא קיבל אותי ואהב אותי בדיוק איך שאני וכל מה שרציתי זה סוף סוף שיהיה לי בית חם ויציבות בחיי". שם ילדה את ביתם הבכורה אחרי הריון קשה ביותר, בו עלתה עוד הרבה במשקל. 

עיצוב וסטייל - להוריד 133 ק"ג: רינת ונטורה סיפור חיים

רינת לפני השינוי הגדול

השינוי הגדול

רינת מספרת שכל חייה הבוגרים היו מלווים במאבקים אין סופיים עם המשקל, חוסר סיפוק בחיי הנישואים, הרגשות בדידות והשפלות מהסובבים אותה. כשרצתה להכנס להריון נוסף אמר לה הרופא "תחזרי אלי אחרי שתרדי 70 קילו".

רינת כבחורה שמנה לא מצאה עבודה והחליטה לפתוח עסק כקוסמטיקאית על מנת לגדל את ילדיה. השינוי הגדול בחייה קרה כשילדה את ביתה הקטנה, אז החליטה שאינה נשארת עוד בנישואים שלה ועם גוף אותו כבר לא יכלה לסבול ומשם סללה בצעדים קטנים את השינוי הגדול בחייה. הפעם ללא ניתוחים וללא דיאטניות, בעזרת כח רצון בלבד.

רינת מספרת "ידעתי שרק אני יוכל להציל אותי מעצמי. רק כאשר אצעד מייל אחרי מייל אגיע למקום הזה שאני מייחלת לו כל כך". בתוך כל התהליך גם התגרשה מבעלה לאחר ארבע עשרה שנות נישואים.

המעבר לאורח חיים בריא 

ביתה הבכורה שסבלה גם היא מעודף משקל נכנסה לתהליך יחד עם רינת וירדה גם היא במשקל. רינת ירדה מאה ועשרה קילו בשלוש שנים. עברה שני ניתוחים להסרת עודפי העור מגופה. כיום היא שומרת על אורח חיים בריא המשלב תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית. רינת הרגישה שהיא חייבת לספר את סיפורה ולעזור למי שרוצה עזרה.

כיום רינת ונטורה מרצה על תזונה, אורח חיים בריא ועל השינוי אותו עברה. היא מעבירה סדנאות יחד עם חברתה סיגלית גולדנברג שעשתה אף היא שינוי וירדה במשקל. הן פתחו את R n S פשוט לרזות. סדנאות המיועדות לנשים לירידה במשקל ולהעצמה נשית, כמו כן רינת כותבת ספר על סיפור חייה.