יהודה זפרני יהודה זפרני, המועמד שמאמין בשינוי יהודה זפרני

התכנון המקורי של יהודה זפרני היה בכלל להתמודד על תפקיד בכנסת ישראל. בראיון לנתניה נט הוא מסביר מה גרם לו לשנות את דעתו ולהתמודד בבחירות הקרובות לרשות העיר, מה חשוב לשנות במידה ויבחר ומה סיכויו לזכות בתפקיד

זפרני (54) נולד בקריית שמונה בן לזוג הורים מרוקאים ואחד מבין 12 אחים ואחיות. למעלה מ-26 שנים עוסק יהודה בניהול בדרגים הגבוהים ונחשב למומחה בתחום ניהול משברים וכן בניהול וקידום חברות כושלות.

מה הביא אותך להתמודד לרשות העיר?
אחרי הרבה שנים של עבודה בתחום הניהול ועשיה ציבורית ענפה החלטתי שהגיע הזה להכנס לכנסת ולנסות ולפעול מבפנים כדי לשנות. תוך שאני בודק ומתכנן את צעדי קרה את שקרה עם ראש העיר הנוכחית והתחלתי לקבל פניות ובקשות מתושבים ומכרים להתמודד לרשות העיר ולשנות מאחר ונתניה צמאה לשינוי. נעניתי לבקשתם והנה אני פה

אנשים בנתניה - יהודה זפרני, המועמד שמאמין בשינוי

.
מה לדעתך מצריך שינוי?
הכל ! על פניו נתניה מצטיירת מבחוץ כעיר מטופחת, טיילת מרשימה, בניינים חדשים וזה נכון אבל זה חלק קטן מהתמונה הכוללת. מי שחי בנתניה רואה את הריקבון ומבין על מה אני מדבר: שכונות כמו דורה, סלע, ותיקים כבר 60 שנה מתחת לרדאר, אין בהן טיפת השקעה וזה עצוב. פולג עיר ימים, שכונה בהתהוות שעדיין נבנית אבל אף אחד לא חשב על צירי תחבורה- כניסה ויציאה מהעיר הפכו לסיוט, במרכזו של אתר בניה ישנו גן ילדים- זו חלמאות! למה אף אחד לא חשב על קריית חינוך? ואפרופו חינוך, נתניה ממוקמת באותו מקום כבר שנים ואם יש שינוי הוא נקודתי- איך זה קורה?
מה אתה חושב שתעשה אחרת?
לפני הכל אכניס את המושג ניהול נכון שלא קיים היום, אדאג להציב יעדים בכל תחום ותחום ולעמוד בהם, אם זה בחינוך, בשיווק העיר והכנסת תיירות שלא קיימת היום וחבל כל כך. אחליף את מחלקת הדוברות במחלקת שיווק שתדאג לקדם את העיר גם בארץ וגם בחול, אטרקציות שיעודדו תיירות וכמובן פתיחת עסקים בשבת

אנשים בנתניה - יהודה זפרני, המועמד שמאמין בשינוי

.
נגעת בנושא רגיש, פתיחת עסקים בשבת- איך אתה רואה את זה קורה?
חשוב לי להדגיש שאני בא מבית מסורתי וגדלתי על ברכי התורה אבל אני מאמין גדול בפתגם חייה ותן לחיות. הסטטוס קוו לא באמת קיים, אני לא מבין איך יכול להיות שבעיר כמו נתניה אין מקומות בילוי לצעירים, איך זה שמתנ"סים ומקום כמו פלנתניה סגור בשבת?? זה בעיני הזוי ולא מתקבל על הדעת. אם אדע שיש דרישה מהקהל הדתי לפתיחת בתי כנסת אהיה הראשון שאקשיב ואפעל לפתיחתם אך במקביל מהזעקה של תושבי העיר הצעירים והמבוגרים כאחד לפתיחת מקומות בילוי, אטרקציות ופעילות לילדים ומשפחות בעיר בסופי השבוע, אי אפשר להתעלם.
מה האני מאמין שלך?
בראש ובראשונה מנהיגות שיתופית ושקופה.
מאמין בחשיבה מחוץ לקופסא כגון הקמת אגף שיווק בעיריה לראשונה בישראל שירכז את תחום הדוברות, יחסי ציבור ובעיקר שיווק של העיר נתניה נארץ ובעולם כדי להביא הכנסות נוספות לעיר נתניה ולישראל. מאמין שנציגי ציבור צריכים לשרת את הציבור ולא להפך. אני מאמין בנתינה והתנדבות למען השונה, האחר והנזקק. מאמין בעובדים שזקוקים לשידרוג, פירגון וניהול אחר. מאמין שהחינוך בראש סדר העדיפויות שלנו. מאמין בקידום האומנות והתרבות-הנשמה של העיר מאמין בתושבים, באנשים וברוב הטוב.
עד כמה אתה מאמין בסיכוייך להיבחר?
אהיה ישיר וכנה, כל עוד לא יוגש כתב אישום בנושא פיירברג אני לא רואה מישהו שיבחר במקומה כי הציבור כבר עייף רגיל ולא מאמין שיקרה שינוי. אך אם וכאשר יוגש כתב אישום והיא תצא מהתמונה אין לי ספק שאבחר להנהיג את העיר נתניה.