ארגון ידידים אות הוקרה למתנדב 'ידידים' אברהם חייבי ארגון ידידים

מתנדב 'ידידים' אברהם חייבי, תושב העיר נתניה קיבל אות הוקרה בטקס המצטיינים השנתי הראשון של ארגון 'ידידים' שנערך בבית הנשיא בירושלים

ט

צילום: יצחק רוסק 


בטקס מרגש  שנערך אמש בבית הנשיא הוענקו לכמאה מתנדבים ומתנדבות בארגון ידידים, תעודת הצטיינות על פעילותם בארגון בשנת 2021.

האירוע החגיגי התקיים במעמד נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שרת התחבורה, מירב מיכאלי ובהשתתפות בכירים בארגון.

אות הוקרה הוענק למתנדב אברהם חייבי מסניף נתניה. חייבי נחשב לאחד המתנדבים המסורים של הארגון, ובעיר נתניה הוא מוכר לרבים בזכות רוח ההתנדבות והתרומה לקהילה. אהרון כהן, מנהל סניף 'ידידים' בנתניה, שיבח את אברהם חייבי ואמר כי הוא מהווה דוגמא ומופת למתנדב אשר נכון לסייע לכל אדם ללא מגבלה, זמן ומאמץ.

בנאומו התייחס נשיא המדינה לחשיבותו של הארגון באומרו: "ב'ידידים' לא מסתכלים מי אתה, אלא רק מה אפשר לעשות למענך. בלי לחשוב פעמיים. העם בישראל מכיר ומוקיר ואומר לכם תודה מכל הלב, וגם, לא פחות חשוב, מצטרף בהמוניו לשורות המתנדבים. אנחנו מודים לכם, למתנדבים ולמתנדבות, למנכ"ל 'ידידים' ישראל אלמסי, וחברי הנהלת הארגון. אני מאמין שארגון כמו 'ידידים' הוא דבק מגע בין חלקי החברה בישראל, המביא תקווה לכולנו."

שרת התחבורה, מירב מיכאלי, בירכה את המשתתפים ואמרה: "כמו כולם, גם אני מכירה את העזרה של ידידים מקרוב. כמתנדבות ומתנדבים אשר נמצאים הרבה בדרכים, מלבד העזרה והסיוע שאתם מעניקים, חשוב שתטמיעו את הצורך בבטיחות בדרכים. אני מברכת את מצטיינות ומצטייני ידידים."

ארגון 'ידידים' הוקם בשנת 2006 והינו ארגון ייחודי, המעניק עזרה ראשונה שאינה רפואית, בכל הארץ, 24 שעות ביממה, למעט שבתות וחגים. הארגון מונה כיום כ-40,000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ ומספק סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר, התנעת רכבים, מילוי מים/שמן/דלק, פתיחת רכבים נעולים, חילוצי שטח, חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים ועוד.

במסגרת הטקס הוענקו תעודות הוקרה לכמאה מתנדבים ומתנדבות, אשר בפעילותם בארגון תורמים לחיזוק הערבות ההדדית על כל גווניה ומראים את הפנים היפים של ישראל.

באירוע לקח חלק גם המוזיקאי נתן גושן ששר וניגן לפני המשתתפים ביצוע לשיר 'נחכה לך'.

ישראל אלמסי, מנכ"ל ארגון ידידים אמר: "ארגון ידידים מהווה עוגן משמעותי לכל אזרחי ישראל ונותן מענה לכל אתגר שמגיע, בשגרה ובחירום. אני גאה במצטיינות ובמצטיינים, הם חוד החנית של ידידים."