מועדון נוער חדש בעיר

מועדון חדש לנוער המסורתי דתי יפתח ביום שני ה- 22.6 בבית הכנסת הגדול בעיר

פעילויות, גיבושים, סדנאות, משחקים ושיעורי תורה הם רק חלק מהפעילויות שהמועדון מציע.

בשיתוף פעולה של המחלקה לחברה ונוער באגף נוער צעירים, העמותה לחינוך בלתי פורמאלי - המחלקה לתרבות תורנית, מפעלת הציונות דתית, הגרעיון החינוכי והנהלת בית הכנסת הגדול, הוחלט לפתוח מועדון חדש בבית הכנסת הראשון בעיר, המיועד לנוער המסורתי דתי.

על פי הנתונים, נתניה היא העיר השנייה בארץ עם הריכוז הגדול של נוער מסורתי, אחרי ירושלים. הרב אבירם ליטבק מהגרעין החינוכי, מיוזמי הרעיון, מספר "בנתניה יש ריכוז של נוער מסורתי, בני עקיבא לדוגמא פונה לאוכלוסייה מאוד ספציפית, לכן אנו רוצים לתת מענה גם לאוכלוסיה יותר מסורתית ויותר נרחבת. המועדון מיועד לכל בני הנוער, חטיבה ותיכון במרכז העיר, הן המסורתי והן הדתי".

פעילויות המועדון

מטרת המועדון להעשיר את בני הנוער בפעילויות וסדנאות חווייתיות, פרט ללימוד שיעורי תורה תוך כדי הקניית ערכים של מסורת, חינוך וערכים.

כך לדוגמא מספר לנו הרב ליטבק "חלק מהסדנאות יהיו גם עיצוב המועדון ביחד. המטרה שלנו לשבת עם בני הנוער ולבחור ביחד איתם מה הם רוצים לעשות, תוך שימת דגש על הקניית ערכים חשובים למשל סדנאות מחזור, איכות סביבה, עזרה לאוכלוסיות נזקקות וחלשות, פתיחת קבוצת כדורגל וכו'.. מיקום המועדון הוא בבית הכנסת הגדול והראשון שקם בנתניה. בכניסתו מוצבות לוחות זיכרון של בוני ומייסדי העיר ולכן כמטרה נוספת אנו מעוניינים להקים בשיתוף עם הנוער, מרכז מבקרים שיעלה את המודעות של תושבי העיר על ההיסטוריה של העיר וכמובן המסורת בעיר".

כיום המועדון פועל במסגרת מצומצמת, רק במוצאי שבת עבור בני הנוער. אך עד הפתיחה הכוונה היא להרחיב את הפעילות ולהעשיר את התכנים ובהמשך להוסיף ימים שיהיו מיועדים גם לבנות.

המועדון יפעל בימים שני, רביעי ומוצאי שבת עבור בני הנוער ובימים ראשון, שלישי וחמישי עבור הבנות.

המועדון יפתח ב – 22.6.15 בבית הכנסת הגדול, דיזינגוף 28 בתוך מגרש החנייה. צפויים כיבוד מסכי מולטימדיה ושולחנות משחק. הכניסה היא ללא עלות. מוזמנים להגיע.

פרטים אצל הרב אבירם ליטבל – 050-5373748