צילום: ארכיון עלייה בנפגעים מתאונות דרכים בנתניה צילום: ארכיון

המספרים הסופיים של 2021 מתפרסמים – עליה של 17% בנפגעים מתאונות דרכים בנתניה

ט

צילום: ארכיון 

בנתניה נפגעו 350 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2021, מתוכם ארבעה בני אדם נהרגו ו-36 נפצעו באורח קשה מדובר בעליה של 17% במספר הנפגעים בעיר בהשוואה לשנה שקדמה לה שבמהלכה נפגעו 299 בני אדם. כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס 

עוד עולה מן הנתונים כי 137 מן ההרוגים בשנה זו נהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני. תל אביב-יפו היא העיר בה מספר הנפגעים הגבוה ביותר. נתניה היא העיר המרכזית שבתחומיה העלייה הגדולה ביותר במספר הנפגעים בשיעור של 17%.
ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים. בכל יום עוד משפחה מצטרפת למשפחת השכול. ילדים, אימהות ואבות, סבתות וסבים. משפחות שלמות שמתפרקות בגלל הקטל בכבישים. שנת 2021 היא מהקטלניות והמדממות בעשור האחרון והיא תוצאה של הזנחה רבת שנים. כולנו מסתובבים ברחובות ובכבישים ומרגישים את חוסר הביטחון והחשש הגדול. כבר נוכחנו לדעת שכשהממשלה משקיעה את התקציבים הנדרשים מספר ההרוגים יורד וצער וכאב נחסכים מרבים. הממשלה הנוכחית חייבת לשנות את סדרי העדיפויות, להחזיר את הכסף שנלקח בשנים האחרונות כדי להשיב את ישראל למגמה חיובית, שמצילה בכל שנה עוד בני אדם ממוות מיותר בכביש. זו האחריות והמחויבות של הממשלה הנוכחית וזה מה שהציבור דורש ממנה לבצע".

 

לפני כשבוע, הוזעק צוות אמבולנס מד"א לקריאת חירום בבית בנתניה, בשל שיחה שהגיעה למוקד 101 על קשיש תושב העיר שנפל בביתו ונזקק לסיוע. לאחר שהצוות טיפל בו רפואית, הבחינה מתנדבת הנוער שהייתה בצוות האמבולנס רומי פלד כי מלבד הסיוע הרפואי, המטופל זקוק לתמיכה ולעזרה במוצרים שונים בביתו. "המטופל סיפר לנו על המצוקה הכלכלית שלו ושל אישתו וזה ממש נגע לי בלב, דיברתי עם העובדים בתחנה של מד"א בנתניה שאספו כסף ויחד עם מתנדבות נוספות עשינו עבור הזוג קניות של אוכל ומצרכים חשובים הביתה והלכנו אליהם" סיפרה רומי.

מתנדבות נוער מד"א אדר בראנץ, אדל גילדין, איה מרום ולירון חואטו שהצטרפו לרומי סיפרו: "שמחנו מאוד לעזור ולסייע לזוג המקסים, שמעבר לעזרה רפואית היה זקוק גם לסיוע נוסף. החיוך שלהם כשהגענו בפעם השנייה היה שווה את הכל – אנחנו מאחלות להם בריאות איתנה ואריכות ימים".

בני הזוג תושבי נתניה, שזכו לטיפול רפואי ולחיבוק חם ממתנדבות הנוער של מד"א, הוסיפו: "הופתענו מאוד מהמחווה המיוחדת, הזמנו את האמבולנס וקיבלנו צוות של מלאכיות. אנחנו מאוד מודים להן על העזרה והיחס המרגש".