"לא לאלימות כלפי נשים" נתניה אומרת "לא" – לאלימות כלפי נשים "לא לאלימות כלפי נשים"

השבוע יצאה סיירת עירונית לעסקים ברחבי העיר במסגרת חודש המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים וזאת במטרה להעלות את המודעות למכת האלימות כלפי נשים על כל גווניה – אלימות פיזית, אלימות מילולית, אלימות נפשית, אלימות כלכלית וכד'

"לא לאלימות כלפי נשים"

במסגרת זו, החל קמפיין ארצי מטעם איגוד יועצות מעמד האישה ובהובלת יועצת ראש העיר למעמד האישה בעיריית נתניה, אילנה גורן, יצאה סיירת עירונית בליווי ראש מנהלת מרכז העיר עלוית פרוינד ומנהלת אגף פיתוח עסקי אירנה ליבשיץ ופקחי העירייה, לבתי עסק בעיר תחת הכותרת "אלימות נגד נשים, זה גם העסק שלי". בעלי עסקים רבים שמחו לתלות על גבי חלונות הראווה מנשר הסברה לצורך העלאת המודעות לנושא.

במקביל לפעילות זו, פורסמו מספרי הטלפון של גורמי סיוע במנהל הרווחה על מסכי הכיכר וכן מנשרי הסברה שחולקו לעוברים והשבים ובבתי עסק.

כמו כן, מתקיימים אירועים נוספים להעלאת המודעות בהם הקרנת הסרט "מקום מפלט" המתעד שנה בחייהן של נפגעות אלימות במעונות לנשים מוכות: חילוני, חרדי וערבי ביום ראשון 21.11 ולאחר מכן יתקיים רב שיח עם בימאית הסרט, איילת דקל. כמו כן, תתקיים הרצאה על תקשורת חיובית בין בני זוג בהנחיית עו"סית מהמרכז לשלום המשפחה בבית הידידות (יום רביעי, 24.11), הרצאה "להאיר את הכתובת על הקיר" בהנחיית עו"סית (יום רביעי, 24.11), צעדת בני נוער ותושבים הקוראת לעצור את האלימות, הצעדה תצא מהמרכז הקהילתי חפציבה (יום חמישי, 25.11), הרצאה על מתבגרים ויחסים זוגיים-כיצד לזהות נורות אדומות בקשר במתנ"ס סוקולוב (יום רביעי, 8.12) ואירועים נוספים.

המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בטל: 09-8648700/71
יחידת החירום לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בטל: 09-8608974
המוקד העירוני פעיל 24 שעות ביממה בול: 106 או בהודעת ווצאפ 052-6333106
מוקד המידע של משרד הרווחה והביטחון החברתי בטל: 118

לפעילות שותפים היחידה לקידום מעמד האישה, מינהל הרווחה והביטחון החברתי, רשת פנאי וקהילה דרום נתניה, מתנ"ס מזרח נתניה, מועצת הנשים, עמותת רגעים, האגף לפיתוח עסקי ומנהלת מרכז העיר.