צילום: עמותת אור ירוק  לקראת שעון החורף: מהי השעה המסוכנת ביותר בכבישי נתניה? צילום: עמותת אור ירוק 

בסוף החודש תעבור ישראל לשעון חורף. זמן החשיכה יהיה ארוך יותר וימשך על רוב שעות אחר הצהריים. האם הזזת השעון תשפיע על הבטיחות בדרכים?

פעילות קהילתית - לקראת שעון החורף: מהי השעה המסוכנת ביותר בכבישי נתניה?
ט

צילום: עמותת אור ירוק 

על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס, עולה כי שעות אחר הצהריים הן השעות המסוכנות ביום שבהן מתרחשות הכי הרבה תאונות דרכים.

השעה בה מספר הנפגעים בתאונות דרכים בנתניה היה הגבוה ביותר בשנת 2020 היא 18:00-19:00, במהלכה נפגעו 32 בני אדם. השעה השנייה במסוכנות בנתניה היא 14:00-15:00, במהלכה נפגעו בתאונות בעיר 26 בני אדם.

 ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "לאחר החלפת השעון לשעון חורף ישנן שעות רבות יותר של נסיעה בחשיכה, דבר המגביר את הסיכון למעורבות בתאונות דרכים. החשיכה מקשה על הראיה ועשויה להגביר את תחושת העייפות ולכך ישנה השפעה רבה על הבטיחות בדרכים. הנהיגה בשעות החשיכה דורשת מהנהגים היערכות שונה וזה הזמן שבמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים יגבירו את המודעות בקרב הנהגים לנהיגה בשעות החשיכה והכנת הרכב לחורף. מן הנתונים עולה כי שעות אחר הצהריים הן המסוכנות ביותר במהלך היממה להיפגעות בתאונות דרכים ולכן במשטרה חייבים להגביר את הנוכחות והנראות בכבישים במיוחד בשעות המסוכנות. היערכות מוגברת מצידה של המדינה כבר עכשיו יכולה לצמצם את הסכנה להיפגעות בתאונות דרכים ולהציל חיים".