צילום: רן אליהו שרות חדש בעיריית נתניה - "מצוף" צילום: רן אליהו

שירות חדש בעיריית נתניה מעניק סיוע והכוונה לבני משפחה המטפלים באזרחים ותיקים - הורים, סבים או בני זוג 

ט

צילום: רן אליהו 

עיריית נתניה השיקה שירות חדש הנוגע לכולם בשלב זה או אחר בחיים, השירות נקרא "מצוף"– טיפול באזרחים הוותיקים. מדובר בשירות המוענק באמצעות המחלקה לטיפול באזרחים הוותיקים במינהל הרווחה בעירייה, והוא נוגע לאנשים המטפלים בהורים בני הגיל השלישי, באנשים המטפלים בסביהם, בבני זוג המטפלים בבן הזוג השני ועוד.

במסגרת השקת השירות החדש "מצוף" קיימה העירייה ערב חשיפה לשירות שהתקיים בשבוע האחרון בהיכל התרבות ע"ש ספי ריבלין בקרית השרון במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר וסגניתה טלי מולנר. בערב החשיפה הוסבר לבאים אודות השירות, משמעותו וחשיבותו, וכן, ניתנה הרצאה על אתרים בתפקידו של בן משפחה מטפל.

כל מי שטיפל או מטפל כיום בבן משפחה שהינו אזרח ותיק יודע כי מדובר בהתמודדות הכרוכה בעומסים רגשיים, תפקודיים, חברתיים, כלכליים ורוחניים.

כמו כן, החיים בעידן המודרני מציבים בפנינו דרישות ומשימות רבות ובתוך העומס הזה, מתווסף בשלב זה או אחר בחיים, משימות שונות הקשורות בטיפול בבן משפחה. ריבוי המשימות דורש מאיתנו משאבים רגשיים רבים ועלול להביא לשחיקה משמעותית ולהשפיע הן על איכות החיים של המטפל והן על איכות החיים של המטופל.

לאור זאת, הוחלט על הקמת מערך התמיכה וחשיפה לכלים להתמודדות עם המצב בדרך של מודעות והעצמה אישית, לצד הפחתת מתחים ושיפור איכות החיים.

לפרטים, מידע והרשמה: המחלקה לטיפול באזרחים הוותיקים בטל: 09-8603385

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "זוהי זכות גדולה לטפל בהורים. מהמקום שההורים היו לנו למשענת, יש לנו משימה נוספת על גידול הילדים, וזה גידול ההורים. זהו אתגר חשוב ולא פשוט ואנו נעניק תמיכה, סיוע וכלים לכל מי שזקוק לכך"