מימין עידו פרי, ענבל כרמל, דני שלומי, מיקה יעקב, נדב דסב אות הוקרה מנשיא המדינה למיקה יעקב מכפר וויתקיון מימין עידו פרי, ענבל כרמל, דני שלומי, מיקה יעקב, נדב דסב

מיקה יעקב מכפר ויתקין קיבלה אות הוקרה מנשיא מדינת ישראל על שמירה ונקיון חופי הים של ישראל 

מימין עידו פרי, ענבל כרמל, דני שלומי, מיקה יעקב, נדב דסב

נשיא המדינה ראובן ריבלין הזמין בחמישי האחרון ללשכתו בבית הנשיא בירושלים, אזרחים ועמותות להוקיר ולהודות באופן אישי על התגייסותם והתרומה שלהם לשמירה וניקיון חופי הים של ישראל, בעת אסון הזפת האקולוגי שהתרחש בפברואר 21. מדובר באסון האקולוגי הגדול שיותר שפקד את ישראל אי פעם.

הנשיא בחר חמישה מתנדבים, הבולטים ביותר, בניקוי אסון הזפת, בניהם: מיקה יעקב – מנהלת השיווק והפרסום של חברת אורגניקזון המשווקת מוצרים ידותיים לסביבה ומוצרים אורגניים ואת עידו פרי, ענבל כרמל, דני שלומי ונדב דסברג.

בנוסף, נכחו באירוע שרי ממשלה בינהם: גילה גמליאל השרה לאיכות הסביבה, בכירי עמותות וארגונים התנדבותיים המתעסקים בניקיון חופים בישראל וכל ראשי העיר והמועצות בישראל בהן יש חוף ים, כמו: עמק חפר, נהריה, חדרה, חיפה, הרצליה, תל-אביב, אשדוד, אשקלון ועוד.

הנשיא ראובן ריבלין פתח את האירוע ואמר: "תודה למתנדבים ולמתנדבות שסייעו בניקוי הזפת מחופי הארץ, באסון האקולוגי הקשה שידענו לאחרונה. זרימת הנפט לחופי ארצנו יכלה להיגמר בצורה נוראה אף יותר, לולא ההתגייסות חסרת התקדים של המתנדבים והפעילים למען איכות הסביבה".

מיקה יעקב חתמה את האירוע ואמרה: "כמובן שמייד עם פרסום ארוע הזפת בחופי ישראל הצטרפתי לנקות את החופים, כמו כן העלתי את המודעות מידי יום באמצעות פרסומים באינסטגרם והפייסבוק שלי, עוררתי שיח בקבוצות פייסבוק וניסיתי לסחוף כמה שיותר מתנדבים נוספים ללכת, לנקות ולעזור. עוד אמרה מיקה: "בלי קשר לאירוע, אני תמיד מנקה את הים כי לצערי יש תמיד זבל ולכלוך."