אילוסטרציה | fotolia   תו ירוק להריון בבית חולים לניאדו אילוסטרציה | fotolia  

היחידה להפריה חוץ גופית IVF  בבית חולים לניאדו ממשיכה בפעילות תחת מגבלות התו הירוק

אילוסטרציה | fotolia  

התו הירוק שנכנס לתוקף בתחילת השבוע, מגיע גם ליחידה להפריה חוץ גופית בבי"ח לניאדו. צוות היחידה החליט לאפשר כניסת מלווים לחדר הניתוח לצורך הליך החזרת עוברים, כל עוד המלווים הינם מחוסנים או מחלימים.
הליך החזרת העוברים לרחם הינו הליך עדין, הדורש מיומנות ומומחיות מצד אחד ומצד שני מהווה רגע מרגש עבור בני הזוג, המצפים בכליון עינים לקליטת העוברים ברחם בצורה תקינה.
במהלך השנה האחרונה, לא התאפשרה כניסתם של מלווים לחדר הניתוח, על מנת לשמור על בריאות המטופלות והצוות ביחידה. אולם, כעת, עם כניסת התו הירוק לתוקף, ולאחר היוועצות של צוות היחידה עם המומחים למחלות זיהומיות בבי"ח לניאדו – הוחלט לאפשר כניסת מלווים לחדר הניתוח.

פעילות קהילתית - תו ירוק להריון בבית חולים לניאדו
ד"ר אמיר וינטראוב, סגן המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו העומד בראש היחידה להפריה חוץ גופית אומר כי "הליך החזרת העוברים מלווה במטען רגשי של בני הזוג. באופן טבעי, בן הזוג מעונין להיות נוכח פיזית בחדר הניתוח על מנת לתמוך ולעודד. במהלך השנה האחרונה פעלנו בניגוד לנטיה הטבעית שלנו לאפשר מקסימום נוכחות משותפת של בני הזוג בהליכים השונים, על מנת לשמור על יחידה פועלת ומתפקדת. כניסת התו הירוק משנה את כללי המשחק ומאפשרת לנו לחזור לשגרה, ולהתיר כניסת מלווים לחדר הניתוח באופן מבוקר, על מנת לתמוך בבנות זוגם".