הדלקת נרות בביתה של בלה, ניצולת שואה  תלמידי נתניה מאירים את לבבות הקשישים הדלקת נרות בביתה של בלה, ניצולת שואה 

במשך כל ימי החנוכה, מגיעים עשרות תלמידים מבית ספר אורט ליבוביץ בנתניה להדלקת נרות בבתיהם של קשישים בעיר 

הדלקת נרות בביתה של בלה, ניצולת שואה 

בחג החנוכה הזה התושבים הוותיקים בנתניה לא יישארו לבדם: הקהילה התומכת בנתניה שמפעילה "נטלי – שירותי רפואה", ארגנה יחד עם תלמידי בית ספר אורט ליבוביץ ומחלקת אזרחים ותיקים בעיר, הדלקת נרות משותפת עם קשישי הקהילה. במשך כל ימי החנוכה, מגיעים עשרות תלמידים להדלקת נרות יחד עם אנשי "הגיל השלישי" שחברים בקהילה התומכת בנתניה.

שליו בוחבוט, ליטל בוהדנה וחן חסון, תלמידות כיתה יב' בבית הספר אורט בעיר, הגיעו לביתה של בלה סולומון, ניצולת שואה ואם שכולה. הן קיימו יחד איתה את מצוות החנוכה, הדליקו יחד את הנר החמישי, שרו את שירי החג ואכלו יחד סופגניות. מי שארגנה את המפגש הזה היא אורית עזגד, מנהלת התנדבות בחינוך באגף העל יסודי, את המחויבות החברתית של התלמידים.

בלה סיפרה שהיא מאוד התרגשה מהמחווה ושזה משמח אותה במיוחד בתקופת הקורונה: "אנחנו סגורים הרבה זמן בבתים וזה תמיד כיף. במיוחד כשצעירים באים לבקר כי זה מחזיר אותי לתקופה שאני הייתי צעירה. היו זמנים טובים". בלה, שהיא גם יקירת העיר הוסיפה: "הגיעו אליי שלוש בנות מתוקות ומקסימות. הדלקנו יחד נרות, הצטלמנו וכיבדתי אותן בלביבות שהכנתי והיה לנו מאוד מאוד נחמד".

פעילות קהילתית - תלמידי נתניה מאירים את לבבות הקשישים

שליו, ליטל וחן יחד עם בלה 

"דיברנו הרבה והן סיפרו שבקיץ הן הולכות להתגייס", המשיכה בלה. "אני מאוד מאוד נהנית מהביקורים האלה. יש עוד תלמידים שמגיעים לבקר אותי וזה עוזר ומשמח לראות צעירים שמגיעים לבקר אותנו. הם שואלים שאלות ומתעניינים וזה עוזר עם הבדידות".

שלושת התלמידות שהדליקו יחד עם בלה את הנרות סיפרו: "הרכזת של המעורבות האישית בבית הספר פנתה אלינו במסגרת מבצע של העירייה 'מאירים את החג יחד עם ותיקי העיר'. התרגשנו מאוד להיפגש עם ניצולי שואה ולשמח אותם לקראת החג". עוד הן הוסיפו: "המפגש היה מעשיר מאוד וזה מחמם את הלב לשמח את ותיקי העיר בימי החג".