צילום: עץ זית תוכנית קהילתית בנתניה: "הופכים תושבים לקהילה" צילום: עץ זית

תוכנית "הופכים תושבים לקהילה" מאפשרת לעיר נתניה לשאוב השראה מהשבת לפעילות עבור התושבים

צילום: ארגון זית 

 
תכנית "הופכים תושבים לקהילה" של מיזם "שבת UNPLUGGED" הכשירה בכירים בעיריית נתניה וברשת המתנ"סים בעיר, במטרה ליצור קהילה שתיעזר בשבת כדי לתת מענה לצרכים השונים של התושבים בעיר.

בין הפעילויות המתוכננות: חיזוק הקשר בין תושבי השכונות, חיזוק הקשר בין עולים לוותיקים בעיר, קבלות שבת משותפות, קבוצות לימוד משותפות של דתיים וחילונים ועוד. 
התוכנית פועלת במסגרת פיילוט ב-11 יישוביים בארץ ובנויה משלושה שלבים.

בשלב הראשון הכשיר המיזם שני בכירים בעיריית נתניה וברשת המתנ"סים בעיר.
בשלב השני מגייסת העירייה יחד עם רשת המתנ"סים בעיר קבוצת מנהיגות יישובית בת כ-20 משתתפים שתורכב מתושבים פעילים ותעבור תהליך דומה לזה שעברו הבכירים. 
הקבוצה מקבלת תכנים והנחיה על ידי שבת UNPLUGGED לבניית תכנית ארוכת טווח המותאמת לצרכים המוניציפליים. חברי הקבוצה שייבחרו להשתתף בתכנית יקבעו את אופי המיזם שיפעל בעיר, בהתאם לצרכים אותם יזהו כחשובים לקידום בעירם. בנתניה הוצבו יעדים  של טיפוח החיבורים הקהילתיים של הורים צעירים משכונות שונות וכן העצמת הקשר של הורים עם ילדיהם בגיל הרך.
התכנית פועלת בימי תקופת הקורונה הלא שגרתיים כאשר הפעילות הראשונה התקיימה ביום שישי האחרון  במתנ"ס בשכונת נווה איתמר שקיים קבלת שבת משפחתית (על פי הנחיות משרד הבריאות ובהתאם לתו הסגול) ובשבועיים הקרובים, בימי שישי, צפויות להתקיים קבלות שבת דומות בשכונות חפציבה וקרית השרון. 
קרית השרון, יום שישי, 24.7, 16:00, גינה קהילתית טופ לנטוס 28; שכונת חפציבה, יום שישי, 31.7, 12:00, רחבת המתנ"ס.
ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג: "אני מברכת על המיזם הנפלא הזה וסבורה כי כל פעולה ושיח סביב ערכיה היהודיים והחברתיים של השבת תורמים להפיכת התושבים היקרים בנתניה לקהילה."
סגנית ומ"מ ראש עיריית נתניה,  שירי חגואל סיידון: "שמחה על ההצטרפות שלנו למיזם המיוחד שבת UNPLUGGED. זו הזדמנות עבורנו לממש ערכים חברתיים וקהילתיים ולשלב בהם את ערכי המסורת היהודית".

מנכ"לית מיזם שבת UNPLUGGED ד"ר רות קבסה אברמזון: "תכנית ההכשרה מאפשרת לרשות המקומית למצות את ההזדמנות הגלומה בשבת על מנת לחזק ולהעשיר את מרקם החיים בה, הקהילתיים והחברתיים. אנו רואים בשבת סמל לאומי והזדמנות להתנתק מהשגרה ולהתחבר למה שחשוב לנו: למשפחה, לחברים, לקהילה, לטבע. כל אחד על פי דרכו וסגנון חייו, וכולנו ביחד".