עמותת ידיד נחנך מרכז הזכויות של עמותת "ידיד" בנתניה צילום: עמותת ידיד

עמותת "ידיד – מרכז זכויות בקהילה" פותחת מרכז ראשון בנתניה, שישרת את תושבי נתניה ויישובי השרון. 

מנהלת אגף הרווחה בעיריית נתניה: "אנו מברכים את עמותת "ידיד" ובטוחים שנפעל יחד כדי לעזור לתושבי העיר למצות את זכויותיהם".

עמותת "ידיד" הוקמה ב-1997 על בסיס החזון לצמצום פערים חברתיים וקידום יכולות כלכליות של אוכלוסיות מוחלשות והגברת הסולידריות החברתית. באמצעות "מרכזי השירות בקהילה" הפרושים ברחבי הארץ, מצליחה "ידיד" לממש את החזון בסיוע לאזרחי ישראל למצות את זכויותיהם החברתיות.

נחנך מרכז ידיד בנתניה

ביום ראשון נחנך מרכז הזכויות האזורי הראשון של העמותה, שישרת את תושבי נתניה ואת כלל תושבי יישובי השרון, באירוע מרגש בהשתתפות הנהלת עמותת "ידיד", חברי מועצת עיריית נתניה והנהלת אגף הרווחה בעירייה, כמו גם נציגים ממשרד השיכון. בין הפרויקטים שמפעילה עמותת "ידיד" נמנים: תכנון תקציב משפחתי, תכנון תקציב משפחתי לבני נוער, "מדברים עבודה" – חוזרים למעגל העבודה, "הכוח להשפיע – תושבים עושים שינוי", "נוער למען זכויותיו" ועוד.

"אחרי 18 שנות פעילות, 17 מרכזי זכויות, כמעט 500 אלף ישראלים שקיבלו סיוע, במימוש ומיצוי זכויותיהם, אנו מאושרים שהצלחנו להגיע ליום שבו אנו פותחים מרכז שישרת אוכלוסייה רחבה שעד כה נאלצה להגיע למרכזים שלנו בת"א, פ"ת, ואפילו חיפה".

כך אמרה מנכ"לית "ידיד", שרי רבקין, שהוסיפה, "זהו חלום שמתגשם. במהלך חמש השנים האחרונות רצינו להקים מרכז זכויות אזורי שיוכל לתת מענה ליישובים פריפריאליים קטנים שלתושביהם קשה להגיע למרכז הארץ. מחאת 2011 הייתה השלב הראשון בו הבינו התורמים שלנו שמיצוי זכויות הוא כלי הכרחי לסייע לאנשים החיים בעוני להתמודד עם קשיי היום יום, והנה אנחנו כאן".

 

מברכים על פתיחת המרכז

תמר ישראלי, מנהלת אגף הרווחה בעיריית נתניה, המלווה את הקמת המרכז מיומו הראשון, בירכה על המוגמר ואמרה כי "מיצוי זכויות ותעסוקה כלל לא היו על שולחן העבודה שלנו וכעת הם נוכחים היטב. אני שמחה על בואכם לנתניה, ולמדתי ולומדת על החשיבות של מיצוי זכויות ועל הושטת יד לאדם באשר הוא, כדי שיחזק עצמו. אתם תהיו פה איתנו, בהצלחה לנו, ולכם איתנו, לכולנו יחד".

היו"ר החדש של "ידיד", דודי פרי, שהגיע ל"ידיד" לאחר שניהל במשך שנים חברות עסקיות, אמר כי תפקידה של ידיד בימים אלה הוא לעשות הכל על מנת להרחיב את הפעילות, כדי לסייע לאנשים החיים בעוני להגדיל את הכנסתם, בין אם מעבודה ובין אם במיצוי זכויות המגיע להם בזכות ולא בחסד".

חבר מועצת עיריית נתניה, דימה בולט, אמר כי "בכל מקום שאנחנו מגיעים אליו אנחנו מגלים עוד ועוד גופים שעוסקים בתחומים החברתיים. אני בטוח שהעירייה יכולה לתרום המון בחיבור ביניהם, נשב יחד בשולחן עגול ונראה איך לסייע, לטובת כולם".

את מרכז הזכויות בנתניה תנהל עו"ד יערה בצלאל-רובין, ילידת העיר נתניה, בוגרת ביה"ס התיכון ע"ש טשרניחובסקי. עו"ד בצלאל-רובין תנהל גם את השלוחה שתמשיך ותפעל ביישוב תל-מונד.
המרכז ממוקם בבית אדר, רחוב גיבורי ישראל 7 באזור התעשייה החדש. גבולות הפעילות של המרכז החדש יכללו את היישובים באזור כפר סבא בדרום ועד אזור חדרה בצפון.