אריזת מזון לקראת חג הפסח 60 טון של אהבה ונתינה אריזת מזון לקראת חג הפסח

בצל הקורונה - מבצע לוגיסטי מורכב ומהיר במטרה לחלק 2000 חבילות מזון לנזקקים בנתניה.
רותי גור, ראש מנהל רווחה בעיריית נתניה "בנינו מערך מדהים של חבילות מזון ואנחנו זקוקים לעוד מתנדבים"

אריזת מזון לקראת חג הפסח

בנתניה יש אלפי קשישים עריריים, חסרי עורף משפחתי ומשפחות קשות יום השרויות במצוקה כלכלית קשה לאורך השנה וכעת בימי הקורונה הם חווים את המשבר בעוצמה גבוהה עוד יותר.
ביוזמת מינהל הרווחה והשירותים החברתיים בניהולה של רותי גור הוסב בן לילה מפעל העבודה השיקומי (מע"ש), השוכן באזה"ת במזרח נתניה, למערכת לוגיסטית גדולה למיון ואריזה. 60 טון של מצרכי מזון הובאו למע"ש תודות לתרומות שגייסה ראש עיר מרים פיירברג-איכר, עם היעד של חלוקת 2,000 חבילות מזון בסיסיות עד לערב חג הפסח.
רשת מע"ש משתייכים למינהל הרווחה והשירותים החברתיים. בשגרת היומיום, מדובר במרכז תעסוקה ושיקום לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מגיל 21 ומעלה.
במע"ש שוהים מידי יום 70 חניכים משעות הבוקר ועד הצהריים, ומועסקים בהתאם ליכולתם ולצורכיהם.

רותי גור. מנהלת רווחה ושרותים חברתיים בעיריית נתניה

הקמת המיזם הצריך התארגנות לוגיסטית מורכבת, כשעל כל המלאכה מנצח יהושוע לייב, מנהל רשת מע"ש "נצרכנו תוך ימים בודדים לדאוג לערוך רשימת מוצרים, לפנות למספר רשתות מזון אשר עסוקות כיום יותר מתמיד, לדאוג למשאיות להובלת כמויות המזון האדירות, לפרוק את הסחורה, למיין את המוצרים, להכין את קופסאות האריזה ועוד כל מיני דברים קטנים וכל זה מהר ככל שניתן בכדי להספיק...שלא לדבר על כמויות העובדים שנדרשו לכל המלאכה.."
מפעל הנתינה שהוקם תוך ימים ספורים והמכיל 60 טון של מצרכים, ולמעשה 60 טון של יוזמה, מקצועיות, תחושת שליחות ואהבה ללא תנאי. בכל אחת מ- 2,000 חבילות המזון 24 מוצרים מכל טוב.
המיזם לא היה יכול לצאת אל הפועל ללא מאות מתנדבים שעובדים במרץ ומשנעים את החבילות עד לבית המשפחות קשות היום והקשישים העריריים. תודה מקרב לב לכולם. בולט במיוחד ארגון "ידידים" בניצוחו של יוסף עמר.
מינהל הרווחה קיבל סיוע מעובדי עירייה שונים, הפקחים במינהל האכיפה בניהולו של אלון אהרון, עובדי אגף רכש ולוגיסטיקה בראשותו של ג'קי ואנונו, סיוע של עובדי אגף שכונות ומינהל תפעול בניהולה של ליזי אורון ובסיוע.
המשאבים הם מצומצמים ועל כן הסיוע ניתן רק לנזקקים ביותר.
מאחורי כל חבילת מזון מסתתר קשיש או קשישה ומשפחה כזו או אחרת, ועיניהם של כל העוסקים במלאכה נשואות אליהם. מחמם את הלב ומרגש.
"יש לנו זכות גדולה במיוחד בימים אלה לסייע ולספק צרכיהם של 2,000 משפחות מצוקה", מסכם יהושוע לייב.

פעילות קהילתית - 60 טון של אהבה ונתינה

יהושע לייב ורותי גור