קרוב למחצית מתושבי השרון מסמסים בנהיגה  קרוב למחצית מתושבי השרון מסמסים בנהיגה  קרוב למחצית מתושבי השרון מסמסים בנהיגה

מסקר של עמותת אור ירוק עולה כי 40% מתושבי אזור השרון הודו שמסמסים במהלך נהיגה

מסקר חדש של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" עולה כי 40% מתושבי אזור השרון קוראים או מקלידים הודעות בנייד תוך כדי הנהיגה. הסקר מבקש לבחון את שיעור הנהגים שמדברים, מסמסים, גולשים או קוראים בנייד במהלך הנהיגה, ואת תפיסת הסיכון הכרוכה בפעילויות אלה.

להלן נתונים נוספים

37% מאזור השרון העידו כי לעיתים הם מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית, 81% מהנשאלים חושבים שדיבור בנייד ללא דיבורית בנהיגה הוא מסוכן במידה רבה או רבה מאוד, 97% מהנשאלים חושבים שלקרוא או לכתוב הודעה בנהיגה זה מסוכן במידה רבה או רבה מאוד, 97% מתושבי אזור השרון חושבים שלגלוש באינטרנט בנהיגה זה מסוכן במידה רבה או רבה מאוד, 68% חוששים להשתמש בנייד בנהיגה בעקבות הגברת האכיפה המשטרתית בנושא.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מדינת ישראל נכשלת שנה אחר שנה בצמצום השימוש בטלפון הסלולארי בנהיגה וזאת למרות שרוב מוחלט של הציבור מבין שמדובר במעשה מסוכן. המדינות המובילות בעולם בבטיחות בדרכים לוקחות את המלחמה בשימוש בנייד בזמן נהיגה ברצינות, מחזקות את האכיפה, מחמירות את הענישה ובמקביל פונות למציאת פתרונות טכנולוגיים. ובישראל, אין באמת מידע מהו היקף התופעה של היסח הדעת בנהיגה, כמה תאונות מתרחשות בכל שנה בגלל שימוש בטלפון הסלולארי ובכלל מהי התרומה השלילית לתאונות הדרכים. המציאות העגומה היא שמעבר לאכיפה משטרתית חלקית אין החמרה בענישה או עידוד ושילוב של פתרונות טכנולוגיים. אם במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חושבים שמדובר בתופעה הכי מסוכנת בעולם הבטיחות בדרכים עליהם להכריז מלחמת חורמה בנהגים המסמסים ולהעלות את הנושא לראש סדר העדיפויות שלהם".