חצר נשית נתניה החצר הנשית: תמיכה בנשים ונערות בסיכון מימין לשמאל: לירון, מורן, נטלי ונעמה

הגעתי לפגישה במבנה "החדש" של החצר הנשית שנמצאת בשכונת חפציבה בנתניה. הכרתי ארבע נשים מקסימות, מלאות ברצון טוב לעזור  כמה שיותר לאוכלוסיה חלשה שאף אחד לא דואג לה.

ארבעתן מכירות היטב את שמונים הבנות שמגיעות בקביעות לחצר הנשית ומדברות עליהן באהבה כאילו היו בנות משפחתן.

על החצר הנשית סניף נתניה

סניף החצר הנשית בנתניה הוקם בשנת 2013 וממוקם בחפציבה שבשכונת ותיקים. המקום ממומן ע"י משרד הקליטה והרווחה, הקרן לפיתוח שירותים מיוחדים לנוער בסיכון, משרד הרווחה ועיריית נתניה.

החצר הנשית פועלת במספר מקומות בארץ וערכיה הם צדק חברתי ושוויון הזדמנויות וכן מימוש עצמי של הבנות בהתאם לרצונותיהן וצרכיהן ללא תלות במוצא הלאומי או העדתי.
בשכונת חפציבה מתגוררים כיום כ 270 משפחות, ברובם בני העדה האתיופית.

צוות ניהול החצר

בחצר הנשית פגשתי ארבע נשים שמטרתן בחיים היא נתינה: לירון אזולאי-מנכ"לית ושותפה בחצר הנשית הארצית, מורן מוסט- מנהלת החצר הנשית, נעמה בן שימול- עובדת סוציאלית ונטלי בלולו- אם הבית וספרית.

פעילות קהילתית - החצר הנשית: תמיכה בנשים ונערות בסיכון

החצר הנשית עוזרת לנשים בגילאי 12-25, המקום פתוח פעמיים בשבוע משעה 10:00-20:00 ובימים האחרים יש פעילויות אחרות, בדרך כלל פעילויות שהבנות צריכות ומבקשות כמו קורס תיאוריה, קורס הכנה ללידה, קורס ציפורניים, טיול לסחנה, טיול לקברי צדיקים, עו"ד שמגיע לחתום על מסמכים, סדנאות ועוד

בסערה האחרונה בנובמבר 2011 קרס גג המבנה של החצר הנשית ובינתיים הבנות עובדות בשטח. הן קיבלו מבנה חלופי, מרוחק מעט מהמקום הקודם, אך הבנות אופטימיות ואומרות שיעבדו קשה להביא את כולן לשם.