תמונה: עמותת אור ירוק כמה מתושבי השרון "ניקרו" במהלך נהיגה? תמונה: עמותת אור ירוק

נהגים רבים חשים מוגנים וסומכים על כך ש"להם זה לא יכול לקרות". סקר אור ירוק בדק האם תושבי השרון "מנקרים" במהלך נהיגה

מסקר חדש של עמותת אור ירוק עולה כי 41% מהנשאלים מאזור השרון, כמעט אחד מכל שני נהגים, הודו שניקרו וכמעט נרדמו במהלך נהיגה לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.
הסקר שביצעה עמותת אור ירוק באמצעות מכון הסקרים 'מאגר מוחות' נועד לבחון את שיעור הנהגים אשר נהגו כשהם עייפים במהלך השנה האחרונה ולמעשה נרדמו על ההגה, ואת שיעור האנשים אשר נסעו ברכב עם נהג והבחינו כי הוא נרדם על ההגה.

מהסקר עולה עוד כי שיעור הגברים המדווחים כי "ניקרו" בנהיגה גבוה במעט יותר מאשר שיעור הנשים (40% לעומת 37%) וקבוצת הגיל 18-34 היא הקבוצה בה שיעור הדיווח על "ניקור" במהלך נהיגה הוא הגבוה ביותר (43%).

בנוסף, 49% מהנשאלים טענו כי נסעו עם נהג שניקר במהלך הנהיגה. גם כאן נרשמת עליה בהשוואה לסקר דומה שערכה העמותה בשנת 2018 כאשר 37% דיווחו כי נסעו עם נהג שניקר – עליה של כ-30%. גם הנתון הזה ממשיך לעלות במהלך השנים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהיגה בעייפות היא אחת התופעות המסוכנות הגורמות לתאונות דרכים מאחר והנהג נרדם ולמעשה נוהג בעיוורון מוחלט ולא בולם את הרכב בשעת חירום. תוצאות התאונות הללו במקרים רבים קטלניות וקשות בשל עוצמת הפגיעה ומהירות הרכב. תוצאות הסקר מראות כי מדובר בתופעה נפוצה ולכן הדרך לצמצם אותה היא להגביר את המודעות בקרב הנהגים לנהיגה תחת עייפות ובמקביל חייבים להגביר את האכיפה כנגד נהגים מקצועיים העובדים שעות רבות מעל המותר בחוק ולמעשה מסכנים את החיים של כולנו".