נתניה פתחה מרכז לנפגעות תקיפה מינית באדיבות דוברות בית חולים לניאדו

עיריית נתניה ביוזמת הפרוייקט "עיר ללא אלימות" פתחה חדר לנפגעות תקיפה מינית- "חדר 4" בבית החולים לניאדו.

עד לאחרונה, נפגעות תקיפה מינית לאחר הטראומה שעברו, נאלצו לנסוע עד לביה"ח וולפסון או למרכז רפואי בני ציון בחיפה מכיוון ששרות כזה לא ניתן בנתניה.

פעילות קהילתית - נתניה פתחה מרכז לנפגעות תקיפה מינית
נגה אהרוני מנהלת פרויקט עיר ללא אלימות יזמה את הרעיון. הכל התחיל במקרה, כאשר הוזמנה לכנס של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

"כששמעתי שנפגעות תקיפה מינית נוסעות כל כך רחוק החלטתי שכך זה לא ישאר". נגה אומרת שלא הגיוני שבעיר נתניה לא יהיה חדר לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

נגה פנתה יחד עם בטי קורן, מנהלת המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, למנכ"ל בי"ח לניאדו חיים המרמן עם החזון שלה. הרעיון שנראה תחילה לא אפשרי, הפך לאחר חמישה מפגשים משותפים לאפשרי.

החדר לנפגעות תקיפה מינית נפתח ב-1.9.2014

על מנת לפתוח את החדר לנפגעות תקיפה מינית אומרת נגה "ישנם בארץ 4 רופאים בלבד שיכולים להכשיר רופאים אחרים לסייע לנפגעות תקיפה מינית".

רופאים הוכשרו לשם כך, נרכש מכשיר מיוחד- קולפוקסופיה המאפשר בדיקת נפגעות תקיפה מינית, תיעוד והגשת הממצאים כראיות קבילות בבית משפט. המכשיר נרכש בסיוע תרומה ממרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. כמו כן הנפגעת מקבלת סיוע מעובדת סוציאלית. גם רפרנט מהמשטרה צריך להיות כחלק מהפרויקט.

צוות המכון לרפואה משפטית מסייע בהכשרת הצוותים ומלווה את המרכז לנפגעות תקיפה מינית חשוב לציין שאמנם המרכז לתקיפה מינית הוא חלק מפרוייקט עיר ללא אלימות, אולם ערים אחרות שהן חלק מהפרויקט לא פתחו מרכז שכזה. המרכז כולו הוא ביוזמתה של נגה אהרוני