תמונה: עמותת אור ירוק כל נהג שני בשרון מודה כי נהג לאחר ששתה אלכוהול תמונה: עמותת אור ירוק

השבוע יחלו חגיגות חג הפורים ורבים מהמבלים מתכוונים לצאת לחגוג ולשתות אלכוהול כמצוות "עדלאידע". בחלק מהמקרים דואגים המבלים למצוא מבעוד מועד פתרון לנסיעות עם נהג שלא שתה או בתחבורה ציבורית, אך מתברר שבמקרים אחרים מוכנים החוגגים לקחת את הסיכון

תמונה: עמותת אור ירוק

מסקר של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" באזור השרון עולה כי 45% הודו כי הם שתו אלכוהול ונהגו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, 51% מהנשאלים באזור השרון מעידים כי הם נסעו בשנה האחרונה עם מישהו שנהג לאחר ששתה אלכוהול, 37% מהנשאלים תושבי השרון הסבירו כי הם שותים ונוהגים כיוון שהם לא שותים כמות גדולה של אלכוהול, 6% ענו כי הם נוקטים באמצעי זהירות לדוגמא שותים קפה, מים ורק אז יוצאים לדרך.
ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נתוני הסקר מוכיחים עד כמה המודעות לסכנות בנהיגה תחת השפעת אלכוהול נמוכה ומדגישים את המצב העגום, כשחסרות יותר מ-200 ניידות תנועה וחסרים מאות שוטרים הציבור פשוט לא חושש להיתפס על ידי המשטרה. המלחמה בנהגים השיכורים צריכה להיות לאורך כל השנה ולא רק בפורים ולכן חייבים להוסיף את ניידות התנועה שחסרות כדי להגביר את ההרתעה וההבנה אצל נהגים שמי ששותה אלכוהול ועולה על ההגה, סיכוי גבוה שייתפס וישלם מחיר כבד. נהג שידע שיש משטרה בכביש לא ימהר כל כך לסכן את החיים של כולנו".