צילום: רן אליהו  נתניה מובילה חדשנות בטכנולוגיה מצילת חיים צילום: רן אליהו

חברת איי-נט מובייל בשיתוף עיריית נתניה השלימה בהצלחה ניסוי במערכת למניעת תאונות דרכים

צילום: רן אליהו 

חברת פורסייט אוטונומס הולדינגס בע"מ, המתמחה בתחום מערכות ראייה ממוחשבות לרכב הודיעה כי החברה נכדה שלה, איי-נט מובייל בע"מ (Eye-Net Mobile Ltd.), השלימה בהצלחה ניסוי מבוקר במערכת Eye-Net™ למניעת תאונות דרכים בשיתוף עם עיריית נתניה.

Eye-Net™ הינה מערכת המבוססת על תקשורת סלולרית, למניעת תאונות דרכים. המערכת נועדה לספק התרעות בפני התנגשויות בזמן אמת להולכי רגל ולרכבים באמצעות שימוש בטלפונים סלולריים חכמים וברשתות סלולריות קיימות.
הניסוי נערך בצומת מרכזי בנתניה, בשיתוף עיריית נתניה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד) במטרה ליצור ערוץ תקשורת אמין ובזמן אמת בין משתמשי דרך על מנת להגן על רכבים והולכי רגל מפני התנגשויות קרבות. כמו כן, במהלך הניסוי נבחנה שכבת השרת שהותקנה בסיוע מפעיל סלולרי מוביל בישראל, כפי שדווח בחודש ינואר השנה. הפעילות עם חברת הסלולר עשויה לשפר את יעילות המערכת ולאפשר למנויים הסלולריים אשר ירשמו לשירות האפליקטיבי לקבל התרעות מדויקות יותר.
במהלך הניסוי בחנה איי-נט מובייל את מערכת Eye-Net™ במספר תרחישים המדמים התנגשות בין כלי רכב ו/או הולכי רגל ללא קשר עין ביניהם. בכל המקרים, כל הגורמים המעורבים בניסוי השתמשו באפליקציית Eye-Net™ המותקנת בטלפונים הסלולריים שלהם וקיבלו התרעות על התנגשות קרובה בזמן אמת, מספיק זמן מראש כדי למנוע התנגשות וכאמור בכל התרחישים עמדה איי-נט מובייל ביעדים ובמדדים שהציבה עבור השימוש במערכת למתן התרעה בזמן אמת באופן שאפשר לכל הרכבים לבלום בזמן ובבטחה.

במהלך הניסוי, המידע זרם בזמן אמת אל מרכז הבקרה באתר הניסוי והציג בצורה מדויקת על גבי לוח בקרה דינמי את מיקומי האירועים על גבי מפה, זמני התרחשותם, וכן סיווג הגורמים המעורבים. השימוש בלוח בקרה דינמי בזמן אמת לניטור תנועה והתרעות על "אזורים אדומים" עשוי לספק תובנות חשובות לרשויות המקומיות ולמתכנני ערים על מנת לשפר את תשתיות הכבישים ובטיחותם ולהפחית את תאונות הדרכים.

"ניסוי זה עם עיריית נתניה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מציין אבן דרך ראשונה בשיתוף הפעולה ארוך הטווח עם העירייה," אמר חיים סיבוני, מנכ"ל חברת פורסייט. "עיריית נתניה המקדמת שימוש בטכנולוגיות חדשניות על מנת לצמצם את מספר תאונות הדרכים בסביבתה, הביעה נכונות להשתלב בפריסה הארצית ובאבני הדרך העסקיות הבאות של חברת איי-נט מובייל."
"עיריית נתניה רואה חשיבות רבה בקידום פרויקטים לשמירה על בטיחות התושבים והעלאת המודעות לבטיחות בדרכים, ושמחה על בחירתה כאחת מהרשויות בהן יתקיים הפיילוט באפליקציה מצילת החיים", נמסר מעיריית נתניה. "העירייה פועלת רבות בשיתוף הרלב"ד במטרה למזער סכנות בטיחותיות במרחב, כמו גם חינוך לשמירה על בטיחות הולכי רגל ונהגים באמצעות תוכניות הסברה עירוניות המתקיימות לאורך כל השנה".