"מדריכים בדרכים" | תמונה: עיריית נתניה  אלפי תלמידים ישתתפו השנה בתוכנית "מדריכים בדרכים" "מדריכים בדרכים" | תמונה: עיריית נתניה

התכנית החינוכית "מדריכים בדרכים" שנועדה להעלות את המודעות לאורח חיים בריא, פעיל ובטוח, בדגש על זהירות בדרכים ומניעת תאונות – תורחב השנה ל 32 בתי ספר יסודיים ותקיף אלפי תלמידים בנתניה 

"מדריכים בדרכים" | תמונה: עיריית נתניה

מדובר במיזם אותו מוביל אינג.' אלי דלל, מ"מ ראש העיר, הממונה על התחבורה, בשיתוף אגף היסודיים במערכת החינוך, מטה הבטיחות בדרכים וכן ארגון "מדריכים בדרכים".

התוכנית תתפרש על פני שנת הלימודים כולה, כאשר בשבוע האחרון התקיימו כמה ארועי שיא ובהם הרצאות בבתי הספר היסודיים של מ"מ ראש העיר, שהינו רוכב אופניים חובב, אשר התמקדו בעידוד רכיבה על אופניים ובהנחיות לרכיבה בטוחה.
כמו כן נעשו פעולות לקידום נושא ההליכה והרכיבה, אליו נרתמה גם קבוצת מכבי נתניה, נערך פאנל על זהירות בדרכים ועידוד אורח חיים בריא ומניעת אלימות וגזענות, יוקמו חוגי אופניים, בשיתוף אגף הספורט והמתנ"סים, יתווספו מתקני עגינה לאופניים בעיקר ליד בתי הספר, תנתן הדרכה במכונאות אופניים וכן יופקו אירועי רכיבה בטבע ועוד.
גולת הכותרת - פיילוט שיופעל השנה בתיכוניים ומתייחס ללימוד רכיבה על אופניים חשמלים.
אלי דלל, מ"מ ראש העיר: "החלטנו להרחיב השנה את המיזם החינוכי 'מדריכים בדרכים' ולכלול בו אלפי תלמידים נוספים, מתוך רצון להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים ולמנוע עד כמה שאפשר היפגעות של ילדים ובני נוער. "יודגש כי אנו מייחסים חשיבות רבה לקידום אורח חיים בריא בקרב תושבי העיר בכלל ובקרב תלמידי נתניה בפרט ואנו עושים כל מאמץ כדי לפתח תשתית תחבורתית מתאימה לרוכבי אופניים וכמובן לכל נושא ההסברה והעמקת המודעות לערך המוסף המתלווה לרכיבה על אופניים ולהליכה ברגל, אשר תורמים לבריאות ומגבירים את איכות החיים."
אייל הרשטיק, מייסד עמותת מדריכים בדרכים: " אנו בארגון שמחים מאד על כך שמצאנו שותפים מעולים לקידום הנושא בנתניה. מבין 35 רשויות שאנו פועלים בהן בארץ , נתניה היא הרשות עם הפעילות הגדולה ביותר שלנו. אנו בטוחים כי ילדי ותושבי נתניה ייהנו ויקבלו ערכים חיוביים רבים מהפעילות ומקווים כי לחלקם זה יהפוך לדרך חיים יומיומית.
יש לציין כי מניתוח ממצאים שנאספו בנושא עולה כי בעקבות התוכנית ניכר שיפור משמעותי ומובהק בידע בנושא בטיחות ואורח חיים בריא."