צילום: ארכיון נתניה במקום שמיני בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות צילום: ארכיון

נתניה היא העיר במקום השמיני בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל, כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק לבסיס נתוני הלמ"ס

צילום: ארכיון

מהנתונים עולה כי בחמש השנים האחרונות (2013-2017) נפגעו בנתניה 587 הולכי רגל בתאונות דרכים – 2.78 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע בנתניה 117 הולכי רגל בתאונות דרכים.
עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו בנתניה 127 הולכי רגל, מתוכם שלושה הולכי רגל נהרגו ו-18 נפצעו באורח קשה.
בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההיפגעות של הולכי הרגל ב-33 ערים מעל 50 אלף תושבים בתקופת זמן של חמש שנים. במטרה לתת תמונת מצב מדויקת, הנתונים נבדקו גם בהשוואה למספר התושבים בכל עיר וניתן מדד של הולכי רגל נפגעים בהשוואה לכל אלף תושבים.
ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל נפגעים בעיקר בתחום העירוני וניתוח הנתונים מראה שרובם הגדול נפגע כתוצאה מאי מתן זכות קדימה של נהג הרכב. את הנתונים הללו ניתן לשנות באמצעות ריסון נסיעת מהירות כלי הרכב על ידי הצבת פסי האטה באותם רחובות אדומים שבהם נפגעים רוב הולכי הרגל. בנוסף, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בתוך הערים ולהתמקד באכיפה כנגד אותם נהגים שמזלזלים בחייהם של הולכי הרגל ומונעים מהם את זכות החציה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להוביל מהלך כולל בשיתוף ראשי הערים שיצמצם את מספר הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים. הגיע הזמן לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים".