שני גני ילדים חדשים בנתניה על שם של שתי לוחמות מג"ב | צילום: רן אליהו שני גני ילדים חדשים בנתניה על שם של שתי לוחמות מג"ב שני גני ילדים חדשים בנתניה על שם של שתי לוחמות מג"ב | צילום: רן אליהו

שני גני ילדים חדשים בשכונת אגמים בנתניה נקראו על שמן של לוחמות מג"ב הדר והדס, רש"ט הדר כהן ורס"ר הדר מלכא שנרצחו בפיגועי טרור בשער שכם בירושלים

במסגרת הטקס הסירו המשפחות השכולות את הלוט מעל שמות גני הילדים ונטעו בחצרות הגנים, עצי הדר והדס לזכרן.

שני גני ילדים חדשים בנתניה על שם של שתי לוחמות מג"ב | צילום: רן אליהו

שני גני ילדים חדשים בשכונת אגמים בנתניה נקראו על שמן של לוחמות מג"ב: רש"ט הדר כהן ורס"ר הדס מלכא, שנרצחו בפיגועי טרור בשער שכם בירושלים. בנות 19 ו – 23 היו במותן.

בטקס השתתפו ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, חברי מועצת העיר וכן סגן מפקד מג"ב, תנ"צ עוזי לוי, סגן מפקד בה"ד מג"ב, נצ"מ טל שקמה, סגן מפקד מג"ב דרום, סנ"צ ירחמיאל חן ובהשתתפות בני משפחה וחברים, אנשי צבא ומשטרה.

בטכס ציינה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "אנו מצדיעים כאן היום להדר והדס, שתי גיבורות שהפכו לסמל הנחישות וערכי אהבת העם והארץ, עליהם אנו מחנכים את ילדינו. הדר והדס הצעירות והנועזות, בחייהן ובמותן לא נפרדו. שתיהן נרצחו בשער שכם, בהפרש של שנה וחצי והן קשורות בקשר הגבורה לעד, לכן גם בחרנו להנציח את שתיהן יחד בשני גני ילדים סמוכים זה לזה, בהם יתחנכו ילדינו על המורשת שהנחילו לנו שתי הבנות האמיצות.

"לצערי לאחרונה אנו שומעים "קולות" שקשה להזדהות איתם, קולות שאני מאוד מאוכזבת לשמוע ואני רוצה להגיד מכאן: אנחנו גאים בכל החיילות והלוחמות שלנו ורוצים לחזק אותן ואת ידי המשפחות ולהוקיר תודה ללוחמות וללוחמים שבזכותם אנחנו יכולים להמשיך ולנהל את חיינו בבטחה."