מרכז ויינברג נחנך בית ויינברג – מעון יום שיקומי תקשורתי ע"ש הארי וג'נט ויינברג מרכז ויינברג

בטקס מרגש ומכובד חנכה עיריית נתניה ביום רביעי האחרון את בית ויינברג-מעון יום שיקומי תקשורתי ע"ש הארי וג'נט ויינבר. ראש העיר מרים פיירברג-איכר: "בשבילנו כולם שווים"

בית ויינברג הינו מעון יום שיקומי תקשורתי ע"ש הארי וג'נט ויינברג, הכולל 4 כיתות גן, חדרי טיפול וחצרות משחק לפעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל שלוש

 

במתחם אנשי צוות פרא-רפואיים, מטפלים, מדריכים ואנשי צוות לרווחתם של הפעוטות.

לצורך בניית המעון נתרמו כ-2.7 מיליון ש"ח באמצעות קרן נתניה מקרן ויינברג וקרן שרמן, הקרן לפיתוח שירותים לנכה בביטוח הלאומי, אלו"ט ועיריית נתניה.
מנהלת השירות הארצי לטיפול באוטיזם, לילאן שפרן, ציינה את העיר נתניה על כך שלוקחת אחריות על צרכי תושביה ובונה מבנים מותאמים לצרכי הפעוטות המאובחנים כאוטיסטים, לדבריה נתניה היא אחת מהערים הבודדות שהרימה את הכפפה ונערכה למבנה מתאים לצרכיהם של הפעוטות.

ראש העיר מרים פיירברג-איכר אמרה בטקס: " "בשבילנו כולם שווים – כל ילד וילדה הם עולם ומלואו ואוצר בפני עצמו. אני שמחה שזכינו בבית הנהדר הזה. אני מודה לחברינו הטובים, הארי וג'נט ויינברג מארה"ב וג'קלין ומייקל ג'יי ומאנגליה, שהודות להם, לביטוח הלאומי ומשרד הרווחה יש לנו הזדמנות להעניק לילדים המקסימים את המעון המדהים עם סל שרותים נרחב בתנאים משודרגים, כל זאת על מנת לנצל את הפוטנציאל של כל ילד וילדה, לקידומם ולרווחתם".

מקרן ויינברג נמסר: "קרן ויינברג מחויבת לעיר נתניה. לקרן היתה הזכות לעבוד עם שותפים חזקים עליהם ניתן לסמוך והעומדים במילה שלהם כלפי חבר הנאמנים של הקרן- עיריית נתניה, קרן נתניה והקרן לפיתוח שירותים לנכה. המרכיבים להצלחה היא קרן נתניה והעומדת בראשה, ראש העיר, וזוהי גאווה גדולה עבורנו".

שמואל וייסגלס מנכ"ל הקרן לפיתוח השרותים לנכה בביטוח הלאומי בירך את פתיחת המעון ואת העיר נתניה החלוצה בתחום.