יום הבטיחות בדרכים: מתנדבי עמותת אור ירוק בנתניה יום הבטיחות בדרכים: מתנדבי עמותת אור ירוק בנתניה יום הבטיחות בדרכים: מתנדבי עמותת אור ירוק בנתניה

מתנדבי עמותת אור ירוק הפגינו במחאה על מחסור בניידות תנועה. שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כדי למנוע את ההרוג הבא חייבים כבר היום להגביר את האכיפה ואת הנראות המשטרתית כדי להרתיע נהגים מלסכן את החיים של כולנו"

ביום שלישי האחרון התקיים יום הבטיחות בדרכים הלאומי של מדינת ישראל, במסגרתו הפגינו מתנדבי העמותה בנתניה. 

 

בשנים האחרונות מדינת ישראל אינה בטוחה בדרכים כפי שהייתה אמורה להיות, בין היתר בגלל תקציבים בלתי מספקים למאבק בתאונות הדרכים שמובילים לאכיפה חסרה בכבישים.בכדי לנסות ולעצור מצב מסוכן זה, הפגינו מתנדבי עמותת אור ירוק במעל 150 יישובים בכל רחבי הארץ במטרה להביא להתערבותו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כדי לתקן מחדל זה. בהפגנות, דרשו מתנדבי העמותה להוסיף את 300 הניידות החסרות לאגף התנועה במשטרה, במטרה להגביר את האכיפה ואת ההרתעה ולמנוע מעברייני התנועה לבצע עבירות תנועה שמסכנות את חיי כולנו.
גם מתנדבי עמותת אור ירוק בנתניה הפגינו במהלך יום הבטיחות בדרכים למען הוספת הניידות החסרות.
מתחילת שנת 2016 ועד חודש ספטמבר נפגעו בנתניה 316 בני אדם בתאונות דרכים, שלושה בני אדם נהרגו.
בארבע השנים האחרונות חלה עלייה חדה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל. מתחילת שנת 2016 נהרגו בתאונות דרכים בישראל 327 בני אדם, עלייה של 4% לעומת מספר ההרוגים בתקופה המקבילה בשנת 2015. על פי דו"ח מבקר המדינה שפורסם לפני כשלושה שבועות ועסק במאבק בתאונות הדרכים, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים נכשל ביעד שלו להגיע אל מתחת ל- 300 הרוגים בשנה, בין היתר בשל מספרן המועט של ניידות תנועה של המשטרה בכבישים.
שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כדי למנוע את ההרוג הבא חייבים כבר היום להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית כדי להרתיע נהגים מלסכן את החיים של כולנו. כשאדם רואה משטרה הוא מורד את הרגל מהגז, לא מתעסק בטלפון הסלולארי ונוהג באופן אחראי ורגוע יותר. המדינה חייבת להאיץ את תוספת הניידות למשטרה גם לאכיפה בתוך הערים. אסור להמתין לתאונה הבאה".