מיה איטיק ז"ל "אני מקווה שאף משפחה לא תעבור את מה שעברתי" מיה איטיק ז"ל
מתחם הסקייטפארק ע"ש מאיה איטיק ז"ל, נחנך השבוע בנתניה. אמה אתי חוזרת לאסון שפקד אותה לפני 21 שנים. "אם מאיה רואה אותי מלמעלה היא בטח אומרת 'כל הכבוד לך אמא'"
עיריית נתניה וח.ל.ת-החברה לפיתוח ותיירות נתניה, חנכו ביום שני השבוע את סקייטפארק נתניה במתחם פארק אגם החורף (השלולית).
האירוע נערך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגני ראש העיר וממלאי מקומה, חברי מועצת העיר, מנכ"ל העירייה אבי בן חמו, מנכ"ל ח.ל.ת רמי דואני, נציג משרד הספורט אבי בנבנישתי, בכירי העירייה, גולשי סקייטבורד ותושבים. 

זוכרים את מאיה

סקייטפארק נתניה ייקרא ע"ש מאיה איטיק, גולשת גלגיליות שנהרגה לפני 21 שנה בתאונה. בשנת 1995 סיימה מאיה בהצטיינות את כתה י"א, ולאחר שקיבלה תעודת הצטיינות יצאה עם חבריה לגלוש על גלגיליות, אלא שבאותה תקופה לא היה מתחם מסודר לכך בעיר. נהג שלא הבחין בה דרס אותה למוות. "האירוניה היא ששבוע לפני מותה מאיה סיפרה לי שאין מקום מסודר לגלוש בו עם גלגיליות, והבטחתי לה שאדאג למקום שכזה בעיר", מספרת בהתרגשות אמה של מאיה, אתי איטיק. "אז לא ידעתי שהבטחתי לה משהו שלא תזכה לממש". 
לאחר האסון לא שכחה את אתי את הבטחתה, והקימה באזה"ת הישן בעיר מתחם גלישה מושקע, שחלקו יועד ללימוד זהירות בדרכים עבור ילדי בתי ספר, וחלקו השני לספורט הרולר והגלישה. לפני מספר שנים ביקשה עיריית נתניה לאפשר גם לילדי הגנים ללמוד את נושא הבטיחות בדרכים במתחם, ובאותו מעמד הובטח לאתי איטיק שייבנה מתחם גלישה בפארק השלולית. 
פעילות קהילתית - "אני מקווה שאף משפחה לא תעבור את מה שעברתי"

ידעתי שתצליחי, אמא 

"מאיה הייתה הילדות המצטיינות, אבל לא החנוניות", מספרת בהתרגשות האם אתי איטיק. "נערה בליינית ואוהבת אתגרים וריקודים, שבמקביל עשתה 5 יחידות בפיזקה ומתמטיקה. התרגשתי מאוד בטקס החנוכה של המתחם, שיצא בדיוק בשבוע של האזכרה של מאיה. עברו 21 שנים, אבל זה היה כל כך סימבולי, כאילו מישהו הכתיב את זה. אם מאיה רואה אותי מלמעלה היא בטח אומרת 'כל הכבוד לך אמא, ידעתי שתצליחי לעשות את זה'. אני מקווה שבזכות בניית הסקייטפארק משפחות נוספות לא יעברו את השבר הזה שאני עברתי, כי החיים פשוט מתנפצים. יש גם ככה מספיק תאונות דרכים וילדים לא צריכים לגלוש על הכביש. אני רוצה להודות לראש העיר, מרים פיירברג-איכר, על שקיימה את הבטחתה. היא אשה מיוחדת, פושרית שמזיזה דברים ומגיע לה ציון לשבח". 
פעילות קהילתית - "אני מקווה שאף משפחה לא תעבור את מה שעברתי"

ראש העיר עם הוריה של מאיה איטיק ז"ל | צילום: רן אליהו  

גולשים וזוכים

במעבר חד, במסגרת חנוכת המקום התקיימה תחרות ומופע מרהיב של מיטב הגולשים בעולם: Cody Lockwood  Dern Dalton, שהשתתפו בסבב המקצועי, כגון: Gravity Games, Tampa Pro , אליפות העולם  Monster Master Ship בגרמניה ותחרויות נוספות של ה- Dew-Tour. זוכי התחרות שחלקו פרסים בשווי 10,000 ₪ וציוד גלישה מקצועי הם: מסלול ילדים: שון בדש, מסלול נוער: יובל דניאל, מסלול בנות: נועה כץ ומסלול בוגרים: הגולש - נועם "ג'ימי" באר.
פעילות קהילתית - "אני מקווה שאף משפחה לא תעבור את מה שעברתי"

תחרות open netanya | צילום: רן אליהו

יצוין כי מתחם הסקייטפארק בנתניה הינו מהמובילים והמתקדמים, המתחם כולל את מתחם הסקייט המשתרע על פני שלושה דונם, מתקני אקסטרים ומתקני החלקה מהמשוכללים בארץ וכן אמבטיית "החלקה" מהגדולות והמיוחדות בישראל. כמו כן, במתחם אזור לצפיית קהל, פיתוח סביבתי, גינון והצללה וכן מתקני פנאי נוספים להנאת המבקרים.
"אני גאה לחנוך את הסקייטפארק מהטובים בארץ ובעולם, זהו מתקן ספורט ייחודי ומקצועי הנותן מענה הן לגולשים המקצועיים והן לגולשים העממיים", אמרה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר. "בשנת 2020 צפוי ענף הסקייט להיכנס לאולימפיאדה ואנו בנתניה כבר מוכנים לכך עם הסקייטפארק המתקדם".