סדנאות ניהול תקציב נכון סדנאות ניהול תקציב נכון סדנאות ניהול תקציב נכון | אילוסטרציה: fotolia

סדנאות לעולים חדשים בנתניה, בהן ילמדו העולים לקרוא תלוש ארנונה, דרישות תשלום של צריכת מים וחשמל, איך לעקוב אחרי התנהלות חשבון הבנק ועוד 

המפגש הראשון יתקיים בסופר "רמי לוי" באזור תעשייה הישן רח' האורזים ביום שלישי 5/04/16 בשעה 13:00

סדנאות ניהול תקציב נכון | אילוסטרציה: fotolia

העולים יגיעו למפגשים ויחד עם המנחה יפתחו את הדואר. במרבית המקרים תהיה זו הפעם הראשונה בה יבדקו את החשבונות

העלייה לישראל דורשת כמה שלבים

יש את השלב הפיזי, בו עוזבים חיים שלמים משפחה החברים, עולים על מטוס עם הילדים ומגיעים לעיר בהם בחרו לבנות את חייהם החדשים.
השלב הרוחני, בו מחזקים את הזהות היהודית והישראלית, הכרות עם הארץ החדשה, לימוד השפה, ההיסטוריה של ארץ ישראל ותושביה.
אך שלב לא פחות חשוב הוא השלב בו מבינים שרמת החיים עלולה לרדת, השלב שמבינים כי אין אפשרות להמשיך לחיות עם הוצאות כמו בחו"ל כשההכנסות הן שונות ממה שהעולה היה רגיל.

"הרבה עולים מתלוננים שהחיים יקרים בישראל ואנחנו פשוט מראים להם שעם קצת מחשבה ותכנון תקציב חכם אפשר להתנהל יפה ואפילו יפה מאד" מספרת יעל טובול, פרויקטורית עולים מצרפת בעיריית נתניה.

אך עושים את זה?

מתחילים באולפן בסופר שנקרא "סופר אולפן". 
"על מנת לא להרגיש זר בארצנו אנחנו צריכים לשנות הרגלי צריכה ואם אפשר לשלב ולמצוא באותה הזדמנות מוצרים שרגילים אליהם מבצרפת אנחנו כאן על מנת לעזור" מוסיפה טובול "נבלה בסופר מרקט לאורך המדפים ונשווה מוצרים, כשרויות ומחירים, נלמד לקרוא את התוויות, המבצעים, מה לקנות ומה לא לקנות. כך נדע היכן לחסוך, ניתן טיפים שגם ישראלים היו לומדים מהם"

לאורך כל השנה ילוו העולים ויתקיימו הרצאות על נושאים כללים כמו משכנתאות והתנהלות מול הבנקים, חינוך פיננסי להורים ולילדים ונושאים נוספים הקשורים להתנהלות פיננסית נכונה".

המפגש הראשון יערך בסופר "רמי לוי" באזור תעשייה הישן רח' האורזים ביום שלישי 5/04/16 בשעה 13:00

המנחה: ולרי חלפון תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.