שליש מבני הנוער הנתנייתים נוהגים תחת השפעת אלכוהול אם שותים לפעמים גם נוהגים שליש מבני הנוער הנתנייתים נוהגים תחת השפעת אלכוהול | תמונת אילוסטרציה: fotolia

סקר קבוצת הנוער בנתניה: כשליש מבני הנוער מודים כי לפעמים, הם או מי שמסיע אותם נוסע תחת השפעת אלכוהול

עמותת אור ירוק: "על משרד החינוך להקציב שעה שבועית של לימודי תעבורה במסגרת בית הספר כבר מגיל צעיר כדי להטמיע את ערכי הבטיחות בדרכים"

לאחרונה קבוצות הנוער ערכו סקר בקרב בני הנוער בנתניה. בסקר נמצא כי רק מחצית מבני הנוער חוגרים חגורת בטיחות בנסיעה בעיר, 59% נוסעים לעיתים במהירות מופרזת ו 48% מדברים בטלפון נייד ללא דיבורית. עוד נמצא כי 34% מקרב בני הנוער הנתנייתים נוהגים לעיתים תחת השפעת אלכוהול ו 24% מקרב בני הנוער נוסעים לעיתים באור אדום.  

בין 90-100% מבני בנוער ענו שהם מבינים שפעולות אלו מסוכנות, ובכל זאת מבצעים אותם. 

שעור התאונות הקטלניות בקרב בני הנוער גבוה

עמותת אור ירוק: "נהגים צעירים מהווים כ-15% מסך הנהגים אבל מעורבים בתאונות קטלניות שיעור גבוה יותר. על משרד החינוך להקציב שעה שבועית של לימודי תעבורה במסגרת בית הספר כבר מגיל צעיר כדי להטמיע את ערכי הבטיחות בדרכים. מתוך הסקר עולה כי בני נוער רבים עדין לא רואים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או נהיגה במהירות מופרזת כפעולה שמסכנת את חייהם ולכן, חשוב מאוד לחנך ולהסביר כי פעולות מהסוג הזה יכולות גם להסתיים במוות בכביש".

בשנים האחרונות פועלות קבוצות נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין ברחבי נתניה, במטרה לעורר את המודעות בקרב בני הנוער לבטיחות בדרכים ולעודד אותם להיות מנהיגים צעירים בבטיחות בדרכים, אשר ישפיעו על הקהילה בה הם חיים לשיפור בתחום הבטיחות בדרכים ומניעת תאונות בהווה ובעתיד. במסגרת הפעילות רוכשים ידע בתחום הבטיחות בדרכים וכלים להצלת חיים ומקיימים פעילות חברתית להעלאת המודעות לנושא זה בקרב הקהילה המקומית בכלל ותלמידי התיכון בפרט.

במסגרת פעילותם החברתית הם מבצעים, בין היתר: תצפית מעברי חציה, תצפית חגורות בטיחות, בדיקות לחץ אוויר בחניונים ציבוריים, הקמת פינות זיכרון להרוגי תאונות הדרכים, הדרכה בבתי ספר יסודיים ובצהרונים בתחום הבטיחות בדרכים ועוד.